BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Bota

Olaf Scholz drejt një vendimi historik, prostitucioni mund të ndalohet në Gjermani, ja pse kancelari është nën presion

Olaf Scholz drejt një vendimi historik, prostitucioni mund të ndalohet

Kancelari Olaf Scholz u shfaq i hapur ndaj një ndalimi të mundshëm të shitjes së shërbimeve seksuale në Gjermani. Kjo kërkesë i është dërguar qeverisë në Bundestag nga partitë opozitare Demokristiane CDU/CSU. Kancelari gjerman Olaf Scholz tha se do të dëshironte të shihte kufizime të mëtejshme ligjore për punën seksuale në Gjermani, duke shtuar se shitja e shërbimeve seksuale është "e papranueshme" dhe nuk duhet të jetë diçka "normale", raporton Deutsche Welle."Unë nuk mendoj se është e pranueshme që burrat të blejnë gra,” tha Scholz në parlamentin e Bundestagut të Gjermanisë. “Është diçka që më ka shqetësuar gjithmonë moralisht”, shtoi Scholz. Kristian Demokratët nga partitë CDU/CSU, grupi më i madh parlamentar opozitar në Bundestag, paraqitën një kërkesë për ndalimin e blerjes së shërbimeve seksuale sipas të ashtuquajturës "Modeli nordik". Sipas atij propozimi, tutantët dhe klientët duhet të ndëshkohen, shtëpitë publike duhet të ndalohen. Në të njëjtën kohë, prostitutat duhet të mbrohen për t'u mundësuar që të dalin më lehtë nga ai mjedis. Demokristianët bënë thirrje për rregulla të ngjashme në Suedi, Norvegji, Islandë, Kanada, Francë, Irlandë dhe Izrael."Fatkeqësisht, Gjermania është kthyer në një qendër shfrytëzimi dhe abuzimi seksual," tha nënkryetarja e grupit të CDU/CSU, Dorothee Bär, përgjegjëse për familjen dhe kulturën. Ajo vuri në dukje se 25,000 gra në Gjermani janë të përfshira në prostitucion. Scholz nuk iu përgjigj drejtpërdrejt kësaj kërkese, por tha se prostitucioni shpesh shoqërohet me abuzim, dhunë dhe struktura kriminale dhe shtoi se do të mirëpriste një diskutim, se si të luftohen fenomene të tilla.

Më të lexuarat