Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Përmbytjet në Iran vrasin 12 njerëz në veriperëndim të vendit

Përmbytjet në Iran vrasin 12 njerëz në veriperëndim të vendit

Postuar: 12/08/2017 - 16:29

Televizioni shtetëror iranian raportonte sot se përmbytjet e papritura kanë vrarë 12 njerëz në veri të vednit. Zëdhënsi i qendrës së emergjencave Ali Bakhtiari, tha se viktimat u shënuan në provincat verilindore Golestan, Khorasan dhe Khorasan Razavi. Ai shtoi se dy njerëz të tjerë janë të humbur.
 
Zyrtrë të tjerë thanë se numri i viktimave mund të jetë më i lartë pasi gjatë kohës së përmbytjeve shumë njerë ishin në piknike në brigjet e lumejve për fundjavë.
 
Stacionet meteorologjike vendose thanë se shirat pritej të vazhdonin gjatë gjithë javës.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 12

Lajme nga e njejta kategori

Trump sulmon sërish CNN, pas korrektimit të lajmit për WikiLeaks

Postuar: 09/12/2017 - 20:23

Donald Trump ka sulmuar sërish dje rrejtin CNN për ljame të rreme, pasi u detyrua të korrigjonte një lajm që dukej se implikonte adminsitratën e tij në një skandal të publikimit të dokumenteve të falsifikuara.
 
Egjipti njofton zbulimin e tumave 3,500-vjeçare

Postuar: 09/12/2017 - 20:03

Egjipti njoftoi sot zbulimin e dy varreve të lashta  në qytetin jugor të Luxor të cilat datojnë rreth 3,500 vjet më parë, teksa qeveria përpiqet të ringjallë sektorin e d
Johnson kërkon lirimin e britanikes së burgosur në Iran

Postuar: 09/12/2017 - 19:39

Sekretari i Jashtëm britanik, Boris Johnson, ka arritur sot në Iran për të lobuar rreth lirimit të një gruaje iraniano-britanike të burgosur në Teheran.
Sulmet e reja saudite lënë gjashtë të vdekur në Jemen

Postuar: 09/12/2017 - 19:27

Të paktën gjashtë civilë u vranë dje dhe të tjerë u plagosën nga sulmet ajrore të Arabisë Saudite në zona rezidenciale të Jemenit, teksa Riadi vazhdon fushatën  kundër e
Trump: Sistemi politik amerikan i manipuluar, i infektuar nga brenda

Postuar: 09/12/2017 - 19:21

Presidenti amerikan Donald Trump është i manipuluar dhe i sëmurë nga brenda.
 
Kinë, shopërthimi në fabrikën kimike lë 2 të vdekur, 7 të varrosur në inerte

Postuar: 09/12/2017 - 19:02

Dy njerëz kanë ndekur dhe shtatë të tjerë janë mbuluar nga inertet pas një shpërthimi në një fabrikë kimikatesh në qytetin Lianyungang, të provincës lindore kineze Jiangsu.
Paris, protesta kundër vendimit të Jeruzalemit para vizitës së Natanyahut

Postuar: 09/12/2017 - 18:56

Qindra demonstrues dolën sot në qendër të kryeqytetit të Francës për të protestuar kundër njohjes së Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit, para vizitës së kryeministrit Benjami