BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x
BREAKING NEWS

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta janë Kampionët tanë Antikorrupsion, së bashku do të ndëshkojmë të korruptuarit

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta
x

Bota

Pacientët dilnin shumë mirë nga salla e operacionit dhe më pas në mënyrë të papritur humbnin jetën, mjekët bëjnë zbulimin tronditës, shtangen kur mësojnë se çfarë u injektonte infermieri

Pacientët dilnin shumë mirë nga salla e operacionit dhe më

Një infermier në Teksas është shpallur fajtor për vrasjen e katër pacientëve, të cilët humbën jetën pasi ajo u injektoi ajër pas operacioneve në zemër. William Davis, 37 vjeç, u dënua për vrasje të rëndë dhe tani mund të përballet me dënimin me përjetë. Burrat, të moshës 47-74 vjeç, përjetuan "simptoma të ngjashme me konvulsione" dhe vdiqën nga dëmtimi fatal i trurit pasi infermieri u injektoi ajër në arterie.

Pacientët sapo i ishin nënshtruar operacionit të zemër, ndërsa mjekët thanë se kishin filluar të kuptonin gjithçka pasi pacientët dilnin shumë mirë nga salla e operacionit dhe më pas në mënyrë të papritur humbnin jetën. Kanë qenë pamjet nga kamerat e sigurisë së spitalit që kanë zbuluar gjithçka. Prokurorët tani do të kërkojnë dënimin me vdekje për Davis, për të cilin ata thonë se gëzohej gjatë kryerjes së vrasjeve dhe "i pëlqente të vriste njerëz".