BREAKING NEWS

“Hakerat po shantazhojnë”, Eksperti i IT bën paralajmërimin e fortë: Publikimet janë mesazhe, sulmi kibernetik vazhdon

“Hakerat po shantazhojnë”, Eksperti i IT bën
x
BREAKING NEWS

“Dëm katastrofik i privatësisë”/ Eksperti i kriminalistikës ngre alarmin dhe bën paralajmërimin e fortë: Bisedat e 506 mijë shqiptarëve në WhatsApp janë nxjerrë në shitje

“Dëm katastrofik i privatësisë”/ Eksperti i
x
BREAKING NEWS

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen reagimi i ministrit të Jashtëm: Hipokrizi, Kosova pjesë e Serbisë!

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e përbashkët: Vëllezërit nga Kosova kanë paguar oligarkët për të ardhur në tokën amë! Ballkani Hapur tradhtia më e madhe

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e
x
BREAKING NEWS

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën thirrjen e fortë Bashkisë dhe e paralajmëron

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën
x
BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x

Bota

Pamje apokaliptike/ Shembet ura, vdesin 3 persona dhe regjistrohen dhjetëra të zhdukur (VIDEO)

Pamje apokaliptike/ Shembet ura, vdesin 3 persona dhe regjistrohen dhjetëra

Një ngjare e rëndë ka ndodhur së fundmi në Brazil.

Sipas raportimeve të mediave të huaja mësohet se të paktën tre persona vdiqën dhe 14 të tjerë u plagosën kur një urë u shemb në shtetin Amazon. 

Nga ana tjetër në një deklaratë autoritetet thanë se nuk e përjashtojnë mundësinë që numri i të vdekurve të rritet edhe më tej, pasi dhjetra të tjerë janë ende të zhdukur.

Ura, pjesë e rrjetit rrugor pranë Carreiro, 100 kilometra nga kryeqyteti i shtetit Manaus, u shemb mëngjesin e djeshëm.

Viktimat janë dy burra, njëri 39 vjeç dhe i dyti i paidentifikuar dhe një grua 66 vjeç.


Një zyrtar i Departamentit të Zjarrfikësve të Amazon paralajmëroi se numri i të vdekurve mund të rritet. “Disa po flasin për tetë, dymbëdhjetë, pesëmbëdhjetë viktima,” tha ai, sipas uebsajtit të lajmeve G1.

“Ne gjetëm një kobi (makinë me shumë vende) që kishte disa pasagjerë, por ende nuk kemi mundur t’i gjejmë ata njerëz.”

Agjencia publike e lajmeve Agência Brasil raportoi se të paktën 12 automjete u futën në lumin Curusa.

Dëshmitarët okularë të cituar nga G1 raportuan se rruga ishte e bllokuar nga kamionë.

Disa ditë më parë, policia rrugore kufizoi pjesërisht hyrjen në urë për shkak të problemeve strukturore. Sipas faqes së internetit, pësoi zhvilloi një çarje që gradualisht po bëhej më e madhe dhe kishte shkaktuar bllokime trafiku përpara katastrofës.