BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x
BREAKING NEWS

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga atentati në Fushë- Krujë: E njëjta skuadër i bëri atentatin edhe...

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga
x

Bota

Pamje apokaliptike! Tronditet ky shtet nga shpërthimi i vullkanit më të lartë në vend (VIDEO)

Pamje apokaliptike! Tronditet ky shtet nga shpërthimi i vullkanit më

Vullkani më i lartë i Indonezisë ka lëshuar re gazi dhe lumenj llave, duke detyruar qindra persona të evakuohen nga ishulli me popullsi të dendur.

Llava e nxehtë u fotografua duke rrjedhur poshtë shpateve të malit Semeru, duke u drejtuar drejt një lumi aty pranë, ndërsa disa fshatra u mbuluan me hirin e rënë.

Deri më tani nuk është raportuar për viktima, por disa qindra njerëz janë zhvendosur në strehimore të përkohshme ose zona të tjera të sigurta.

Sipas zëdhënësit të Agjencisë Kombëtare të Menaxhimit të Fatkeqësive, Abdul Muhari, reshjet masive të shiut gërryen dhe më në fund shembën kupolën e llavës në vullkanin 3676 metra, i cili shkaktoi shpërthimin.

Shpërthimi i fundit i madh i Semerut ishte në dhjetor të vitit të kaluar dhe la 51 njerëz të vdekur.