BREAKING NEWS

‘Koha nuk pret’, Jozefina Topalli prezanton “Lëvizjen për Ndryshim”: Ka vetëm dy mundësi në jetë!

‘Koha nuk pret’, Jozefina Topalli prezanton “Lëvizjen
x

Bota

Pamje apokaliptike/ Ura të shkatërruara, njerëz të humbur dhe qytete nën ujë, ja çfarë po ndodh në Greqi

Pamje apokaliptike/ Ura të shkatërruara, njerëz të humbur

Greqia është goditur nga cikloni mesdhetar “Cassilda”. Banesa të shkatërruara, qytete në ujë, ura të prishura, këto janë pamjet që vijnë nga shteti fqinj.

Mijëra qytetarë janë izoluar në banesat e tyre, ndërkohë që vijojnë shirat e furishëm dhe erërat e forta. Në shumë zona nuk ka as energji elektike.

Cikloni deri tani ka goditur ishujt e detit Jon, Peleponezin Perëndimor, Thesalia-n dhe Kardica-n dhe fatkeqësisht ka shkaktuar dy viktima, ku njëri prej tyre është një fermer shqiptar, 63 vjeç, që është gjetur pas disa orësh kërkime.

Ndërkohë janë zhdukur dy persona të tjerë. Ndiqni pamjet e mëposhtme për më shumë detaje.