BREAKING NEWS

Ervin Bushati i jep mesazhin e fortë Bashës dhe Kryemadhit: Pas gabimit të pafalshëm që...

Ervin Bushati i jep mesazhin e fortë Bashës dhe Kryemadhit: Pas
x

Bota

Pamje drithëruese/ Fëmijë që flenë rrugëve, mediat greke ngenë alarmin: Të gjendet urgjentisht zgjidhje!

Pamje drithëruese/ Fëmijë që flenë rrugëve, mediat

Disa pamje drithëruese po qarkullojnë në mediat greke që po shokojnë mbarë botën.

Në foto shfaqen emigrantë, që janë kudo, dhe përpiqen mbijetojnë sa më shumë të munnden, duke u bërë kështu “normaliteti i ri” në Greqi.

Fotot e tmerrshme të publikuara nga mediat greke tregojnë fëmijët e vegjël, por edhe të rriturit, që flenë në trotuare, sepse nuk kanë ku të shkojnë tjetër.

Mediet fqinje theksojnë se qeveria duhet të gjejë urgjentisht një zgjidhje për akumulimin e emigrantëve / refugjatëve, jo vetëm në Sheshin Victoria (ku është shkrepur kjo foto), por edhe në sheshe dhe zona të tjera, ku vërehen fenomene të tilla.