BREAKING NEWS

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund "makthi" rus, Von der Leyen jep lajmin fantastik

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund
x
BREAKING NEWS

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë zbulon se çfarë po ndodh në vend

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë
x
BREAKING NEWS

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin paralajmërimin, zbulojnë planet e Putinit për Ballkanin

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet nafta, benzina dhe gazi

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet
x
BREAKING NEWS

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha “syri” i Moskës në Tiranë, ja kush është oligarku rus që ka shpërndarë para në Shqipëri dhe ka bashkëpunuar me kreun e “Foltores”

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të përjashtohen nga politika, kreu i “Foltores” nis kërcënimet ndaj deputetëve të PD që kanë paralajmëruar votimin e nismës së dekomunistizimit

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x
BREAKING NEWS

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, Dodik kërkon të instalojë në Ballkan skemën që po përdor Vladimir Putini në Ukrainë

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta
x

Bota

Pamje shokuese/ Burri rreh gruan pse shkoi në një sallon bukurie, publikohen pamjet që po bëjnë xhiron e botës

Pamje shokuese/ Burri rreh gruan pse shkoi në një sallon bukurie,

Një burrë në Turkmenistan u tërbua me gruan e tij, e cila guxoi të vizitonte një sallon bukurie. Ai hyn në dyqan dhe fillon të godasë gruan përpara punonjësve dhe klientëve, të cilët qëndrojnë të ngrirë dhe nuk ndërhyjnë aspak për të ndaluar sulmin.

Dhe sikur të mos mjaftonte sulmi i parë, burri largohet dhe pak minuta më vonë kthehet për të goditur sërish me grusht gruan e tij. Sulmi, i kapur në video, duket se ka ndodhur në lagjen Kyoshi pranë kryeqytetit Ashgabat. Në Turkmenistan, gratë jetojnë në një mjedis autoritar.

Qeveria e ka bërë tabu një lyerjen e flokëve dhe procedurat kozmetike. Në fakt, burrat mund të gjobiten nëse gratë e tyre vizitojnë një sallon bukurie, raporton Daily Mail. Qeveria e Turkmenistanit ka rritur kontrollin e të drejtave të grave që kur presidenti i ri Serdar Berdymukhammedov erdhi në pushtet në mars.