BREAKING NEWS

Mbi 3 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, 879 raste të reja me COVID në Shqipëri, ja qytetet 'më të nxehta' ku ka shpërthyer koronavirusi

Mbi 3 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, 879 raste
x

Bota

Pamje shokuese nga SHBA-ja, ja se si ka menduar qyteti i New York t’i varrosë viktimat e Covid-19

Pamje shokuese nga SHBA-ja, ja se si ka menduar qyteti i New York t’i

Dhjetëra arkivole të pozicionuar njëri pranë tjetrit dhe të varrosur në varre të përbashkët, pranë Nju Jorkut. Këto janë pamjet shokuese të filmuara më dron që dëshmojnë emergjencën koronavirus në SHBA.

Vendi i varrimit ndodhet pranë Bronx, në Hart Island, që prej 150 vjetësh përdoret për të varrosur ata që nuk mund ta përballojnë dot një funeral apo vend në varreza.

Shteti i Nju Jorkut ka më shumë raste me koronavirus se çdo vend tjetër në botë. Sipas të dhënave të fundit nga universiteti “Johns Hopkisn”, deri tani janë 161.807 të infektuar, me një rritje prej 10 mijë personash në 24 orët e fundit. Të mërkurën ndërruan jetë 799 persona, numri më i lartë qëkur shpërtheu pandemia. Numri total i viktimave është 7067.

Më të lexuarat