Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pamje të rralla/ Në pak minuta marinsat ndërtojnë urën gjigande mbi lumë

Video: 

Postuar: 24/05/2019 - 17:12

Kalimi i transportit të armëve përmes lumit Colorado në Amerikë është bërë më i thjeshtë nga ndërtimi në kohë rekord i një urë nga marinsat e SHBA-ve.
 
Në harkun kohorë të pak minutavave marinsat amerikanë arritën  ta ndërtojnë urën e cila do t’ju ndihmonte t’i kalojnë në anën tjetër mjetet e blinduara.
 
Pamjet e shfaqura në videon e mëposhtme dhe që bo bën xhiron e botës në rrjetet sociale tregojnë diçka e cila duket si zbatimi i skenarit të një filmi ku ekipet fillimisht shkarkojnë një lloj kontejneri në ujë që transportohet me kamion.
 
Në momentin që ka kontakt me ujin, hapet si balonë dhe fillon të marrë formën e copës së asfaltit.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2019 - 14:57

Presidenti kinez, Xi Jinping, ka udhëtuar drejt Koresë së Veriut për një takim me Kim Jong-un, në të parën vizitë që prej vitit 2005.
 

Postuar: 20/06/2019 - 14:52

Deputetët japonezë votuan sot një ligj që ndalon dhe ndëshkon drejtimin e dronit në gjendje të

Postuar: 20/06/2019 - 14:46

Kina tha se ish-shefi i Interpol-it, Meng Hongwei, ka pranuar sot në gjyq se ka marrë mbi dy mi

Postuar: 20/06/2019 - 13:44

Washington pritet të përshkallëzojë krizën me Iranin pas rrëzimit të një droni amerikan në territ

Postuar: 20/06/2019 - 10:59

Që nga zgjedhjet europiane në maj, BE grindet, se kush do t’i marrë postet më të rëndësishm

Postuar: 20/06/2019 - 07:35

Kombet e Bashkuara kanë bërë thirrje dje për një hetim të pavarur mbi vdekjen e ish-presidentit e

Postuar: 19/06/2019 - 22:25

Një piceri ka krijuar një picë gjigante që është rreth 1 meter ne diameter.