BREAKING NEWS

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja çfarë do të ndodhë me temperaturat në 5 ditët e ardhshme

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja
x
BREAKING NEWS

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’ portën e Izraelit, Uzuni realizon një magji të vërtetë (VIDEO)

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’
x
BREAKING NEWS

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po paralajmëron Ervin Karamuço: Skenarët janë shumë të frikshëm, shpresoj të mos ndodhin

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po
x
BREAKING NEWS

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë Vlorën

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm: Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep
x
BREAKING NEWS

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e njohur ruse lëshon alarmin: Katastroftë bërthamore...

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i Transparencës ndryshon sërisht çmimet, ja sa do të shiten karburantet

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i
x
BREAKING NEWS

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e të korruptuarve, zbulon se prokurorët specialë dhe agjentët e BKH po bashkëpunojnë me 20 skuadra të përbashkëta hetimore nga vendet e BE

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e
x

Bota

(VIDEO) Pamje të tmerrshme nga shpërthimi i depos, ku humbën jetën 5 persona dhe dhjetëra të tjerë u plagosën

(VIDEO) Pamje të tmerrshme nga shpërthimi i depos, ku humbën

Një zjarr që shpërtheu pranë një qendre tregtare në Jerevan të Armenisë, u pasua nga një shpërthim i fuqishëm brenda një depoje të mbushur me mjete piroteknike.

Si pasojë e këtij shpërthimi kanë humbur jetën të paktën pesë persona dhe dhjetëra tjerë u lënduan, që me urgjencë u dërguan në spital për trajtim.

Videoja e re shfaq momentin kur vjen deri te shpërthimi i fuqishëm, dhe e tërë lagjja përreth mbushet me rrënoja dhe tym të zi.

Madje 200 zjarrfikës dhe autoambulanca u dërguan në vendin e ngjarjes, për të lokalizuar zjarrin dhe ndihmuar të lënduarit.

Shumë vullnetarë janë angazhuar për të asistuar në shpëtimin e personave që kanë ngecur nën rrënoja.

Megjithatë ajo çfarë akoma nuk dihet, është shkaku që çoi deri te ky shpërthim i depos se mjeteve piroteknike.