BREAKING NEWS

Më në fund ‘zhbllokohet' Gjykata e Lartë/ Zgjidhet nënkryetari që do të ketë kompetencat e kryetarit, ja kush emërohet

Më në fund ‘zhbllokohet' Gjykata e Lartë/ Zgjidhet
x

Bota

Pamje tronditëse, pallati 17 katësh përfshihet nga flakët, zjarri mezi u vu nën kontroll

Pamje tronditëse, pallati 17 katësh përfshihet nga flakët,

Tetëmbëdhjetë persona u asistuan nga mjekët pasi një zjarr shpërtheu në një banesë në katin e parë të një blloku me kulla 17 katëshe në Londrën e Jugut.

Zjarrfikësit shkuan menjëherë në vendngjarje, në rrugën “Otto”, në Kennington, pasi një banesë me pesë dhoma gjumi u përfshi plotësisht nga flakët.

Ndihma shëndetësore iu dha 12 të rriturve dhe gjashtë fëmijëve, pasi kishin thithur tym.

8 zjarrfikëse dhe 60 zjarrfikës mezi e vunë situatën nën kontroll.