BREAKING NEWS

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti s’ka ndodhur në asnjë vend të botës!

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti
x

Bota

Pamjet e saj duke rrahur barbarisht pastruesen tronditën rrjetin, merret vendimi i menjëhershën për ambasadoren filipinase (VIDEO)

Pamjet e saj duke rrahur barbarisht pastruesen tronditën rrjetin, merret

Disa pamje të rënda që qarkulluan me shpejtësi në rrjet kanë bërë që ambasadorja e Filipineve në Brazil, Maricho Mauro të shkarkohet nga detyra dhe shërbimet publike. Ajo akuzohet për ushtrim dhune të vazhdueshme ndaj pastrueses së saj.

Dhuna e ushtruar nga ambasadorja ndaj pastrueses është vërtetuar përmes kamerave të sigurisë në shtëpinë e saj.

Pamjet barbare të publikuara në CNN, tregojnë momentet kur ambasadorja rreh dhe keqtrajton pastruesen e cila gjithashtu është filipinase.

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Dutere njoftoi ditën e djeshme shkarkim e saj nga detyra, humbjen e të drejtës së pensionit si dhe nuk mund të punojë më në shërbim publik.