BREAKING NEWS

"Inat personal me Berishën"/ Gert Shehu dëshmi para hetuesve, nuk shfaq asnjë shenjë pendese. Ja çfarë pritet të ndodhë në orën 12:00

"Inat personal me Berishën"/ Gert Shehu dëshmi para
x
BREAKING NEWS

"Njeri i rrallë, kishte gjakderdhje por...”, Floriana Garo rrëfen momentet e goditjes së Sali Berishës: Ishte e pabesueshme

"Njeri i rrallë, kishte gjakderdhje por...”, Floriana Garo
x
BREAKING NEWS

‘Armiqtë e Yuri Kim-it në Shqipëri’/ Gazetari i njohur zbulon emrat dhe prapaskenat, tregon përplasjet e qeverisë me ambasadën amerikane: Kjo është e pazakontë, që nuk kishte ndodhur kurrë më parë

‘Armiqtë e Yuri Kim-it në Shqipëri’/ Gazetari i
x
BREAKING NEWS

U tërhoq nga balotazhi, 'shuplaka' e fortë nga Alimehmeti: Do isha më i fortë se Këlliçi më 14 maj

U tërhoq nga balotazhi, 'shuplaka' e fortë nga Alimehmeti:
x
BREAKING NEWS

Çfarë nuk funksionoi në mbrojtjen e Berishës? Karamuço 'zbërthen' momentin e sulmit nga 31-vjeçari

Çfarë nuk funksionoi në mbrojtjen e Berishës?
x
BREAKING NEWS

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet dhe tregon provat e forta

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet
x
BREAKING NEWS

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës? Ja si përgjigjet Alimehmeti

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së
x
BREAKING NEWS

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi zbardh detaje të forta: Autori ishte një i infiltruar, ja cili ishte qëllimi

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi
x

Bota

Pamjet e tmerrshme! Mbërrin uragani më i rrezikshëm në histori, zyrtarët japin alarmin: Shpëtoni jetën!

Pamjet e tmerrshme! Mbërrin uragani më i rrezikshëm në

Uragani “Ian” është fuqizuar duke arritur “Kategorinë 4”, teksa po i drejtohet shtetit Floridës këtë të mërkurë.

Me një shpejtësi të erërave që variojnë në rreth 155 km/h, të dhëna të regjistruara në orën 08:00 mëngjesit, këtë të murkurë, ky uragan është vetëm 2 km/h larg të qenit i Kategorisë së 5-të, që është edhe kategoria më e rrezikshme për klasifikimin e uraganëve.

Qendra Kombëtare e Uraganëve ka paralajmëruar për një stuhi vdekjeprurëse, erë katastrofike dhe përmbytje në gadishullin e Floridës, ndërsa miliona banorë janë evakuar.

Nuk është ende e qartë ku uragani “Ian” do të ketë epiqendrën, por guvernatori Ton DeSamtis tha më herët këtë të mërkurë se gjurmuesit e motit tregojnë se uragani do të godasë qytetin e Charlotte, ndërsa paralajmëroi banorët që tashmë është shumë vonë për të evakuar zonën.

Në total, aieroporti i Floridës anuloi më shumë se 1 mijë fluturime gjatë ditës së sotme.