BREAKING NEWS

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri 16-vjeçarja, zbardhen detajet e para

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri
x
BREAKING NEWS

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të diskutohet

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e 24 orëve të fundit: Shënohet një humbje jete nga COVID

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Këtu për herë të parë u...

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë
x
BREAKING NEWS

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela nxjerr zbuluar planin e Berishës dhe paralajmëron: Presion ndaj...

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi Ramës

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi
x
BREAKING NEWS

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi Rama, nuk e mbajnë nervat gjatë konferencës, merr vendimin drastik për gazetarin

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi
x

Bota

Pamjet që po bëjnë xhiron e botës/ Qeveritari ukrainas 'thumbon' ashpër politikanët gjermanë: Këto janë armët që na sollët!

Pamjet që po bëjnë xhiron e botës/ Qeveritari ukrainas

U bënë tre muaj që Ukraina bën rezistencë të fortë ndaj rusëve.

Një ndihmesë e madhe për ushtrinë vendase, padyshim që ka qenë edhe armët e dërguara nga vendet aleate dhe mbështetëse të tyre.

Mirëpo Gjermania, është një nga ato vende që është akuzuar nga lidershipi ukrainas si jo favorizuese dhe ndihmat e sanksionet e tyre vendosur ndaj rusëve janë cilësuar si të pa mjaftueshme. Së fundmi, një qeveritar ukrainas, i ka dërguar një mesazh ironizues ambasadorit gjerman në Kirev, Andriy Melnyk.

Ai i ka dërguar foton e një kërmilli, që mbante mbi guaskë një plumb dhe i shkruan:

“Këto janë armët që ju na sollët”.

Qeveritari kërkon më tej më shumë armë dhe mbështetje nga vendi i drejtuar nga Olaf Scholz. Ndërkohë ambasadori gjerman ka shprehur hapur mbështetjen për Ukrainën. Ai shkruan në “Twitter” se Rusia nuk do e fitojë luftën.