BREAKING NEWS

“Rama i dinte ato gjëra”, Ilir Meta zbulon arsyet pse e thirri Bashën në Presidencë 

“Rama i dinte ato gjëra”, Ilir Meta zbulon arsyet pse e thirri
x

Bota

Pamjet që po bëjnë xhiron e rrjetit, shikoni si maskat grabisin makinën luksoze në më pak se 1 minutë

Pamjet që po bëjnë xhiron e rrjetit, shikoni si maskat grabisin

“Daily Mail” ka publikuar një video që është bërë virale në rrjet, teksa tregon momentin kur një grup burrash grabisin një makinë luksoze në më pak se një minutë!

Grabitësit dyshohen se janë me origjinë braziliane. Në pamje shihen organizimi i tyre për të kryer këtë “aksion”, vjedhjen e një makinë luksoze tip “Mercedes Benz”, dhe këtë gjë e kanë arritur në më pak se një minutë, madje duke mos përdorur as çelës.

Me anë të një aparature grabitësit kanë arritur të marrin sinjalin e çelësit të makinës nga jashtë shtëpisë dhe më pas e kanë përdorur për të hapur siguresën e dyerve. Pas këtij veprimi ata janë larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.

Me anë të një njoftimi, policia u shpreh se është vendosur në ndjekje të tyre dhe i fton qytetarët që të bashkëpunojë me ta në dhënien e informacioneve. Grabitja e makinave është një fenomen i shpeshtë në Britaninë e Madhe. Kujtojmë që në vitin 2017, janë vjedhur më shumë se 109,469 makina.