BREAKING NEWS

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca është e lëkundur

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca
x

Bota

Pandemia krijon një tjetër vatër të nxehtë në botë, vendi me 10 mijë të infektuar në ditë ia kalon dhe Italisë

Pandemia krijon një tjetër vatër të nxehtë në

India është kthyer në një vatër të re të COVID-19, pasi po regjistron shifra të larta ditore.

Me 10.270 të infektuar në ditë arriti në totalin 246.454, duke ia kaluar dhe Italisë dhe duke u bërë vendi i gjashtë në botë me numrin më të lartë të të prekurve me koronavirus.

Zyrtarisht India është vendi më i prekur nga koronavirusi në Azi edhe pse virusi shpërtheu fillimisht në Kinë.

Me 297 të vdekur në 24 orë, numri total i viktimave ka arritur në 6946.