Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Panik në Kanada/ Raportohen 4 viktima, policia apel: Mbyllni dyert, mos dilni jashtë

Postuar: 10/08/2018 - 14:06

Së paku katër vetë janë vrarë nga të shtënat me armë zjarri në Kanada. Lajmin e ka dhëne policia vendase, e cila u bën apel banorëve të mos dalin nga shtëpitë dhe të mbyllin dyert.
 
Incidenti ka ndodhur në kryeqytetin e provincës kanadeze New Brunswick, por ende nuk ka detaje se çfarë ka ndodhur.
 
Policia po u kërkon njerëzve të “qëndrojnë në shtëpitë e tyre me dyer të mbyllura në këtë kohë për sigurinë e tyre” dhe për të shmangur zonën e Brookside Drive midis Main dhe Ring Road.
 
Një gazetar i New Brunswick ka raportuar se katër të shtëna u dëgjuan në orën 8.20 të orës lokale (12.20 GMT).

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/08/2018 - 23:49

Teksa plagët e shembjes së urës Morandi janë ende të hapura, një tjetër ngjarje tragjike shënohet në Itali këtë të hënë.Sipas raportimeve të mediave italiane, 11 persona kanë mbetur të vdekur në Kalabri.

Postuar: 20/08/2018 - 23:21

Venezuela po fut reformat ekonomike duke përfshirë edhe kartëmonedhat e reja që i japin fund pesë

Postuar: 20/08/2018 - 23:08

Një studente është rrahur brutalisht me një shufër hekuri pasi refuzoi të paguante më shumë para

Postuar: 20/08/2018 - 22:08

Babë e bijë janë arrestuar sepse punonin bashkë në një operacion droge, për ta shpërndarë drogën

Postuar: 20/08/2018 - 21:29

Vetëm pak javë më pare humbën jetën 460 persona, por një ishull indonezian është goditur sërish

Postuar: 20/08/2018 - 19:05

Një këtë foto e shkrepur në Maasai Mara të Kenias me sa duket  zebra zgjodhi një mënyrë gjen

Postuar: 20/08/2018 - 18:50

Në Zvicër, Komisioni Federal për Çështjet Familjare i ka propozuar qeverisë një nismë që ka të bë