BREAKING NEWS

Deklarata BOMBË/ E zbulon gazetari i njohur ç’ka ndodhur mes toneve të larta dhe të ashpra: BASHA debatoi ASHPËR me Yuri KIM. Nëse vazhdon të jesh palë me RAMËN...

Deklarata BOMBË/ E zbulon gazetari i njohur ç’ka ndodhur mes
x

Bota

Panik në “Westminster”, një pacient i infektuar shkoi në një konferencë ku morën pjesë 250 persona, përfshirë deputetë

Panik në “Westminster”, një pacient i infektuar shkoi

Autoritetet shëndetësore britanike kanë kontaktuar qindra persona që kishin marrë pjesë në një konferencë në Londër, të organizuar nga “Westminster”, Parlamenti Britanik, pasi njëri prej tyre më vonë u diagnostikua me koronavirus.

Disa politikanë britanikë, që ishin të pranishëm në konferencë, thanë se janë mirë, por për siguri, kanë anuluar të gjitha angazhimet publike që prej 20 shkurtit.

Deri tani, 9 persona në Britani kanë dalë pozitiv në testin për virusin.