BREAKING NEWS

“Ku është Arben Ahmetaj?”/ Taulant Balla zbulon çfarë ka ndodhur me ish-ministrin

“Ku është Arben Ahmetaj?”/ Taulant Balla zbulon
x
BREAKING NEWS

Në kërkim për skandalin e inceneratorëve, arrestohet Stela Gugallja. Ja në çfarë vendi të botës është ndaluar

Në kërkim për skandalin e inceneratorëve, arrestohet Stela
x
BREAKING NEWS

Çështja “Rama-McGonigal”, PS pranon kërkesën e PD, zbardhen me shpejtësi detajet e minutave të fundit

Çështja “Rama-McGonigal”, PS pranon kërkesën e
x
BREAKING NEWS

Kujt i përkisnin paratë që u grabitën në banesën e Alda Klosit? Ja si përgjigjet avokati i ish-zyrtares

Kujt i përkisnin paratë që u grabitën në banesën e
x
BREAKING NEWS

Tërbohet Berisha, zbulon SMS që Yuri Kim i dërgoi bashkëpunëtores së tij pas shpalljes “non grata”, fton militantët të “rrethojnë” Kuvendin dhe dërgon “kamikazë” te shtëpia e Ramës në Surrel

Tërbohet Berisha, zbulon SMS që Yuri Kim i dërgoi
x
BREAKING NEWS

Pas vendimit të Gjykatës për Alda Klosin, reagon menjëherë avokati i saj: Ka pasur një debat të gjatë në këtë seancë. Ja versioni që ka dhënë Rozeta Dobi për herë të katërt

Pas vendimit të Gjykatës për Alda Klosin, reagon
x
BREAKING NEWS

E fundosi pastruesja/ Gjykata merr vendimin për Alda Klosin që iu gjetën mbi 500 mijë euro cash në banesë

E fundosi pastruesja/ Gjykata merr vendimin për Alda Klosin që iu
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i bindur se “Hamza” Ilir Meta do e tradhtojë sërish, ja pse kreu i “Foltores” nuk do futet në zgjedhjet e 14 majit me logon e PL dhe dera e hapur e pazarit për “non gratin” e lirinë e Shkëlzenit

Sali Berisha i bindur se “Hamza” Ilir Meta do e tradhtojë
x

Bota

Papa Françesku i akuzoi si grupet më mizore në ushtrinë ruse, reagon lideri i çeçenëve: Je viktimë e propagandës së mediave të huaja

Papa Françesku i akuzoi si grupet më mizore në ushtrinë

Një “viktimë të propagandës së mediave të huaja”. Kështu i komentoi Razman Kadyrov deklaratat e Papa Françesku në lidhje me "mizorinë" e trupave çeçene dhe Buryat të përfshirë në luftën në Ukrainë. Kadyrov mbrojti luftëtarët çeçenë, duke shpjeguar se ushtarët në fjalë janë fetarë, respektojnë armikun dhe nuk harrojnë nderin dhe dinjitetin. Kadyrov fillimisht akuzoi Papën se kishte përfunduar në rrjetin e propagandës mediatike, më pas hodhi një akuzë të ashpër kundër Papës, duke shpjeguar se është e turpshme që një personalitet i tillë nuk është në dijeni të qëndrimit të treguar nga myslimanët ndaj armiqve të tyre. “Të gjithë luftëtarët çeçenë janë thellësisht fetarë dhe çdo luftëtar e di se në kohë lufte nuk duhet harruar nderi, dinjiteti dhe madje respekti për armikun", shkroi Kadyrov, duke shtuar se "është e turpshme që një personalitet fetar i famshëm të gjithëve nëpër botë nuk e njeh qëndrimin e myslimanëve ndaj armikut. Kujtojmë se njësitë famëkeqe çeçene, të cilësuara nga disa burime si përgjegjëse për abuzime dhe dhunë të të gjitha llojeve, po luftojnë në Ukrainë përkrah forcave të rregullta ruse. Sipas Kadyrov, këto trupa janë të zellshme në mbrojtjen e atdheut të tyre. "Po, ne jemi të zellshëm për të mbrojtur atdheun tonë, fenë tonë dhe popullin tonë. Kërkojmë nga armiku të dorëzohet dhe qytetarët tanë të mbrohen. A është kjo mizori?”, pyeti retorikisht lideri çeçen. Në mesin e akuzave të ndryshme që kanë dalë nga goja e Kadyrov, muajin e fundit lideri çeçen ka thirrur përdorimin e armëve bërthamore taktike në Ukrainë, duke njoftuar se është gati të dërgojë tre djemtë e tij adoleshentë të moshës 14, 15 dhe 16 vjeç në front. Tani Kadyrov po sulmon kokë më kokë kreun e Kishës Katolike.

Më të lexuarat