BREAKING NEWS

Surpriza ‘të pakëndshme’ 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë jep detajet sa raste të reja janë shënuar me COVID

Surpriza ‘të pakëndshme’ 24 orët e fundit, Ministria
x

Bota

Paralajmërimi i frikshëm i anëtarit të Kongresit: Ju tregoj se çfarë pritet të ndodhë gjatë betimit të Joe Biden

Paralajmërimi i frikshëm i anëtarit të Kongresit: Ju tregoj

Mijëra ekstremistë të armatosur pro-Donald Trump po komplotojnë për të rrethuar Capitol Hill e SHBA përpara inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, sipas një anëtari të Kongresit i cili ishte midis atyre që u informuan të hënën vonë për një seri kërcënimesh të reja kundër ligjvënësve dhe vetë Capitol Hill.

"Ata po flisnin për 4,000" persona "të armatosur për të rrethuar Capitol Hill dhe për të parandaluar çdo demokrati," tha Conor Lamb, një Demokrat i Pensilvanisë, për Alisyn Camerota të CNN në "Dita e Re".