BREAKING NEWS

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron jetë e mitura

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron
x
BREAKING NEWS

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora: Asgjë nuk mund të na ndalojë

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora:
x
BREAKING NEWS

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush ndërmerr rreziqe të mëdha, dëshmitë e para

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush
x
BREAKING NEWS

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin, paralajmëron momentin e shumëpritur nga shqiptarët: Është koha që kërkon shpagimin moral ndaj gjithkujt që...

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin,
x
BREAKING NEWS

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet emocionuese dhe jep mesazhin e FUQISHËM

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej drejt Tiranës, reagon Policia

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej
x
BREAKING NEWS

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i njohur plas ‘bombën’ për Presidentin: Ja si Ilir Meta vidhte lekët me thasë!

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i
x
BREAKING NEWS

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër kthesë, kamerat e sigurisë rrëzojnë truprojën dhe zbulojnë të vërtetën, hidhet dritë mbi atë çfarë ndodhi në orët e vona

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër
x

Bota

Paralajmërimi i frikshëm i gjeneralit amerikan: SHBA mund të kërcënohet nga Al-Kaeda brenda një viti

Paralajmërimi i frikshëm i gjeneralit amerikan: SHBA mund të

Gjenerali amerikan Mark Milley ka paralajmëruar se terroristët e al-Kaedës në Afganistan mund të kërcënojnë SHBA-në në më pak se 12 muaj.

“Talibanët nuk i kishin prishur lidhjet me grupin përgjegjës për 11 Shtatorin dhe ata mbetën një organizatë terroriste. Ju mund të shihni një ringjallje të terrorizmit që del nga ai rajon i përgjithshëm brenda 12, 24, apo 36 muajve. Dhe ne do ta monitorojmë atë”, u shpreh Milley.

Ai dhe Sekretari i Mbrojtjes Lloyd Austin po merren në pyetje në Kongres për tërheqjen e trupave gjatë muajit të kaluar nga Afganistani.

Qeveria u rrëzua ndërsa talebanët përparuan me shpejtësi, duke marrë në dorë pushtetin. Senatori dhe udhëheqësi i komitetit Jack Reed tha se ligjvënësit donin të kuptonin nëse SHBA “humbën treguesit” e kolapsit të qeverisë. SHBA ka thënë se tani do të shkojë drejt misioneve kundër terrorizmit.

Në një sulm vetëvrasës pranë aeroportit në Kabul mbetën të vrarë 182 persona.Trembëdhjetë punonjës të shërbimit amerikan dhe të paktën 169 afganë u vranë në Kabul më 26 gusht.