Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Paralajmërohen lëkundje të tjera, pasojat e tërmetit që tronditi sot Athinën! (Foto)

Postuar: 19/07/2019 - 23:15

Tërmeti i fortë tronditi sot në drekë kryeqytetin grek të Athinës, duke alarmuar miliona banorë.
 
Si pasojë në disa zona është ndërprerë energjia elektrike.
 
Epiqendra e tërmetit me magnitudë 5.1 ballë ndodhej rreth 22km në veriperëndim të Athinës.
 
Suvaja u rrëzua edhe nga muret e zyrës së kryeprokurorit në Athinë.
 
Raportohet se shfaqën gjithashtu çarje në ndërtesën e parlamentit 170 vjeçar.
 
Qytetarët të shumtë  vrapuan në rrugë ndërsa lëkundjen vazhduan për 15 sekonda.
 
Nuk pati njoftime për dëmtime serioze, por raportohet se dy ndërtesa janë shembur dhe shumë të tjera janë dëmtuar. Raportohet se të paktën tre vetë janë lënduar, ndërsa grupet e emergjencës  janë vënë në gatishmëri të plotë.
 
Tronditja tjetër më e fortë ishte 4.3 ballë, pothuajse një orë pas tërmetit fillestar në orën lokale 14:13. Sizmiologët parashikojnë lëkundje të tjera, çka ka bërë që Athina ta kalojë natën në panik.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/08/2019 - 12:41

Është gjetur pajetë një 21-vjeçar, djalë i një tregtari miliarder të arit. Mediat e huaja shkruajnë se ai i ka dhënë fund jetës duke u varur, pasi nuk përballoi dot ndarjen nga e dashura.

Postuar: 24/08/2019 - 07:54

Kina ka njoftuar dje ngritje tarifash për produkte amerikane në vlerë 75 miliardë dollarë, në kun

Postuar: 23/08/2019 - 21:01

Ka ndërruar jetë një nga njerëzit më të pasur në botë.

Postuar: 23/08/2019 - 18:09

Kryediplomati i Koresë së Veriut quajti sot sekretarin amerikan të shtetit Mike Pompeo, një &ld

Postuar: 23/08/2019 - 17:13

Kina ka njoftuar sot ngritje tarifash për produkte amerikane në vlerë $75 miliardë, në kundërpë

Postuar: 23/08/2019 - 16:59

Presidenti rus Vladimir Putin urdhëroi sot ushtrinë të kryejë "reagime simetrike" nda

Postuar: 23/08/2019 - 16:09

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në një qytet të Turqisë që ka ngritur në këmbë të gjithë autori