Lajme të tjera
BREAKING NEWS

“3 programe të reja nxitjeje të ...”, kryeministri Rama bën publik vendimin më të fundit të qeverisë dhe jep lajmin e mirë

“3 programe të reja nxitjeje të ...”, kryeministri Rama
x

Gossip

Paralizohet gjithçka prej koronavirusit, anulohet edhe Eurovizioni që do të zhvillohej në Holandë

Paralizohet gjithçka prej koronavirusit, anulohet edhe Eurovizioni

Festivali Europian i Këngës, i parashikuar për t’u zhvilluar më 16 maj në Roterdam, është anuluar, për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi.

Njoftimi u bë në faqen zyrtare të eventi europian, ku thuhet: “Me keqardhme të thellë njoftojmë anulimin e “Eurovision Song Contest 2020” në Roterdam”.

Pritet që Festivali Europian i Këngës të zhvillohet po në këtë qytet holandez, por në vitin 2021.

Në edicionin e 64-t të Eurovizionit do të merrte pjesë edhe Shqipëri, e përfaqësuar nga Arilena Ara, me këngën “Shaj”.

Më të lexuarat