BREAKING NEWS

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë dosje”/ Taulant Balla shpërthen ndaj Sali Berishës e familjarëve të tij dhe nuk lë gjë pa nxjerrë: Pastrim parash me...

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’ Talo Çela dhe bën këtë lëvizje nga arratia, Klodiana Lala jep detaje

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’
x
BREAKING NEWS

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet, dyshohet për të lënduar

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet,
x
BREAKING NEWS

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë, KPK shkarkon nga detyra prokuroren e njohur (EMRI)

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë,
x
BREAKING NEWS

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/ Nis hetimet pasurore për 32 emrat 'VIP' që bënë bujë në mega-operacionin, në “sitë” llogaritë bankare dhe pronat e paluajtshme

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/  Nis hetimet pasurore
x
BREAKING NEWS

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për zgjedhjen e Presidentit të ri zgjat vetëm 3 minuta, ja çfarë pritet të ndodhë sot në orën 18:00

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për
x
BREAKING NEWS

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur që do bëjë kryeministri Rama shumë shpejt: Nuk e ka lënë me kaq

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur
x
BREAKING NEWS

Avokati i PD Indrit Sefa sqaron detajet se si Berisha e ka humbur në gjykatë PD-në, ja çfarë do ndodhë me “Foltoren” pas gjykimit të Apelit

Avokati i PD Indrit Sefa sqaron detajet se si Berisha e ka humbur në
x

Bota

Parapërgatitje për luftë? Rriten tensionet, Rusia hedh një tjetër hap të rrezikshëm, dërgon avionë të tjerë luftarakë dhe armë të rënda në këtë shtet

Parapërgatitje për luftë? Rriten tensionet, Rusia hedh një

Pavarësisht se Rusia mohon synimet për një luftë me Ukrainën, veprimet tregojnë të kundërtën.

Ministria e Mbrojtjes publikoi një video të disa avionë luftarakë të zhvendosur në hapësirën ajrore të Bjellorusisë për të marrë pjesë në disa stërvitje ushtarake.Agjencia e lajmeve Interfax, raportoi së fundmi se Rusia ka dërguar dy batalione të sistemit të mbrojtjes raketore S-400 në Bjellorusi.

Ky është një shtet aleat i Moskës, i cili ndan një kufi me Ukrainën dhe konsiderohet strategjik për presidentin rus, Vladimir Putin, në rast të një lufte.

Rusia dhe Bjellorusia po zhvillojnë një stërvitje të përbashkët ushtarake për të zgjidhur çështjet e shtypjes dhe zmbrapsjes së agresionit të jashtëm dhe kundër terrorizmit, njoftoi agjencia publike ruse RIA Novosti.