BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Bota

Parashikimi i frikshëm i Baba Vangës për vitin 2023: Një fatkeqësi bërthamore do shkatërrojë Tokën

Parashikimi i frikshëm i Baba Vangës për vitin 2023: Një

Baba Vanga thuhet se ka parashikuar një fatkeqësi bërthamore që do të shkatërrojë Tokën para fundit të vitit 2023.

Baba Vanga, një grua e verbër bullgare, thuhet se ka parashikuar disa nga ngjarjet më të mëdha në historinë botërore. Ajo vdiq më shumë se një çerek shekulli më parë, por shumë nga parashikimet e saj thuhet se janë realizuar shumë kohë pas vdekjes së saj.

Tani, ndjekësit e saj pretendojnë se Baba Vanga parashikoi një fatkeqësi bërthamore shkatërruese që do të shpaloset këtë vit.

Thuhet se ajo ka paralajmëruar për një shpërthim të madh të centralit bërthamor në vitin 2023 që do të shkaktonte vendosjen e reve toksike mbi Azi.

Ndjekësit e saj besojnë se vendet e tjera mund të preken nga shpërthimi për shkak të përhapjes së sëmundjeve të rënda pasi retë toksike mbushin ajrin.

Parashikimet e Baba Vanga për vitin 2023

Përveç katastrofës bërthamore, Baba Vanga bëri katër parashikime të tjera të mëdha për vitin 2023.

Së pari, thuhet se ajo ka parashikuar se orbita e Tokës do të ndryshojë. Një lëvizje më afër diellit do të shkrinte akullnajat dhe do të përmbyste planetin, ndërsa një lëvizje më larg mund të na zhyte në një epokë akullnajash.

Baba Vanga gjithashtu besohet se ka parashikuar një stuhi të fuqishme diellore që do të tronditë klimën në vitin 2023. Stuhitë diellore janë shqetësime në diell të cilat mund të dalin nga jashtë nëpër heliosferë dhe të ndikojnë në Tokë.

Disa i kanë interpretuar fjalët e saj që të nënkuptojnë se një cunami diellor po vjen, i cili mund të shkaktojë dështime të mëdha teknologjike, megjithëse stuhitë e vogla diellore ndodhin mjaft rregullisht pa shkaktuar dëme.

Baba Vanga thuhet gjithashtu se ka parashikuar se një armë biologjike do të përdoret nga një superfuqi në vitin 2023, duke shkaktuar qindra mijëra vdekje.

Armët biologjike janë mikroorganizma si viruset, bakteret ose kërpudhat, ose substanca toksike të prodhuara nga organizmat e gjallë që çlirohen për të shkaktuar sëmundje dhe vdekje te njerëzit, kafshët ose bimët. Ato janë të ndaluara nga Konventa e Armëve Biologjike.

Së fundi, Baba Vanga besohet se ka paralajmëruar fundin e shtatzënive natyrale këtë vit.

Ndjekësit e saj pretendojnë se të gjitha foshnjat do të rriten në laboratorë, ku shtetet dhe ekspertët mjekësorë do të vendosin se kush do të ketë një të tillë. Prindërit, thonë ata, do të jenë në gjendje të zgjedhin tipare si ngjyra e flokëve dhe e syve.

Sipas parashikimeve të Baba Vangës ka shumë për të ndodhur në shtatë muajt e mbetur të vitit 2023!