BREAKING NEWS

Përfundon takimi 1 orësh ‘kokë më kokë’ i Lulzim Bashës me ambasadorët e SHBA, BE dhe Britanisë

Përfundon takimi 1 orësh ‘kokë më kokë’ i
x

Bota

Parashikimi i frikshëm i guvernatorit të New York: Katër të pestat e pacientëve me virusin COVID-19 që kanë nevojë për ventilatorë do të vdesin. Zyrtari i lartë lëshon paralajmërimin e rreptë

Parashikimi i frikshëm i guvernatorit të New York: Katër të

Në një konferencë që ka mbajtur për ditën e djeshme, Guvernatori i Shtetit të New York, Andrew Cuomo, ka paralajmëruar se: Katër të pestat e pacientëve që janë infektuar me koronavuirus dhe kërkojnë një ventilator për ti mbajtur ata gjallë do të vdesin”.

Guvernatori Cuomo ofroi parashikimin e zymtë, pasi shtetet në të gjithë botën dhe qeveritë luftojnë për të ndërtuar dhe për t’u furnizuar me pajisje të frymëmarrjes për të shpëtuar jetën e shtetasve dhe tyre.

Cuomo ofroi paralajmërimin e rreptë pasi u zbulua se 7.900 njerëz më shumë janë diagnostikuar në New York brenda një nate, ndërsa 391 persona humbën jetën në 24 orë.

Më të lexuarat