BREAKING NEWS

Klodiana Lala jep detaje nga shpërthimi me tritol në banesën e Armand Dukës: Një luftë e hapur me Veliajn

Klodiana Lala jep detaje nga shpërthimi me tritol në banesën e
x
BREAKING NEWS

Shpërthimi në banesën e Armand Dukës, vjen reagimi i parë nga Basha

Shpërthimi në banesën e Armand Dukës, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

Shtëpisë së Armando Dukës i vihet tritoli, Erion Veliaj: Lëri këto filma tani

Shtëpisë së Armando Dukës i vihet tritoli, Erion Veliaj:
x
BREAKING NEWS

Shpërthim me tritol në shtëpinë e Armando Dukës

Shpërthim me tritol në shtëpinë e Armando Dukës
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta plas deklaratën e fortë, zbulon problemin e madh që ka me ligjin Lulzim Basha: Kjo është arsyeja që ai sot i mban ison “Gruas se Bilalit”

Ilir Meta plas deklaratën e fortë, zbulon problemin e madh që ka
x
BREAKING NEWS

U bë president nga socialistët, a është penduar Ilir Meta? Ja si përgjigjet Presidenti

U bë president nga socialistët, a është penduar Ilir Meta?
x
BREAKING NEWS

Përplasja me politikën, sulmohet faqja zyrtare e Federatës Shqiptare të Futbollit

Përplasja me politikën, sulmohet faqja zyrtare e Federatës
x
BREAKING NEWS

Veliaj kërcënon Dukën me SPAK? Reagon për herë të parë Arben Kraja

Veliaj kërcënon Dukën me SPAK? Reagon për herë të
x

Bota

Parashikimi i zymtë i OBSH: Tre vendet më të rrezikuara nga COVID deri në pranverë

Parashikimi i zymtë i OBSH: Tre vendet më të rrezikuara nga COVID

Organizata Botërore e Shëndetësisë tha të martën se 700,000 njerëz të tjerë mund të vdesin nga COVID-19 në Evropë deri në mars, duke e çuar totalin në mbi 2.2 milionë. Ekspertët u bënë thirrje njerëzve që nuk janë vaksinuar që të vaksinohen dhe atyre që nuk e kanë marrë ende dozën përforcuese ta bëjnë këtë pa humbur kohë.

Franca, Spanja dhe Hungaria ishin ndër ato vende që pritet të përjetojnë një numër të lartë të pacientëve në terapi intensive në fillim të vitit 2022, sipas të dhënave të cituara nga OBSH.

OBSH tha se një numër i lartë i njerëzve të pavaksinuar, si dhe "mbrojtja e reduktuar e shkaktuar nga vaksina" ishin ndër faktorët që nxisin transmetimin e lartë në Evropë së bashku me dominimin e variantit Delta dhe lehtësimin e masave kufizuese.

Drejtori i OBSH-së për Evropën, Hans Kluge u bëri thirrje njerëzve që të vaksinohen dhe gjithashtu të marrin një dozë përforcuese "nëse ofrohet".

Më të lexuarat