BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Bota

Parashikuesit tregojnë çfarë pritet të ndodh: Stuhia tropikale Nicholas niset drejt Gjirit të Meksikës

Parashikuesit tregojnë çfarë pritet të ndodh: Stuhia

Stuhia tropikale Nicholas pritej të forcohej teksa drejtohej për në Bregun e Gjirit të dielën, duke kërcënuar me shi të fortë dhe përmbytje në zonat bregdetare të Teksasit, Meksikës dhe Luizianës, raporton AP.

Parashikuesit në Qendrën Kombëtare të Uraganeve në Miami thanë se një paralajmërim për stuhi dhe u lëshua për një pjesë të Teksasit, ndërsa paralajmërimet e stuhisë tropikale u lëshuan për zonat bregdetare të Teksasit. Nicholas pritet të prodhojë reshje totale prej (13 deri në 25 centimetra), me sasi maksimale të izoluara prej 15 inç, në pjesë të Teksasit bregdetar në Luiziana jugperëndimore të dielën deri në mesjavë. Ora e uraganit u lëshua për bregdetin e Teksasit nga Port Aransas në Sargent.

Stuhia pritej të sillte reshjet më të mëdha në perëndim të vendit ku Uragani Ida goditi Luizianën dy javë më parë. Megjithëse parashikuesit nuk prisnin që Luiziana të vuante përsëri nga erërat e forta, meteorologu Bob Henson në Yale Climate Connections parashikoi se reshjet e shiut ende mund të pllakosin vendet ku uragani përmbysi shtëpitë, paralizoi infrastrukturën elektrike dhe të ujit dhe la të paktën 26 persona të vdekur.

“Mund të ketë disa centimetra shi në juglindje të Luizianës, ku goditi Ida,” tha Henson në një email.