Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Parisi sot, disa pamje para fillimit të "Marshimit të Bardhë" (FOTO-LAJM)

Parisi sot, disa pamje para fillimit të "Marshimit të Bardhë" (FOTO-LAJM)

Postuar: 11/01/2015 - 13:57

Sot Franca, dhe jo vetëm, po përjeton një moment të jashtëzakonshëm.
 
 
Në të janë mbledhur thuajse 50 lider nga e gjithë bota, njerëz nga mbarë globi mes të cilëve janë edhe përfaqësues të qeverisë shqiptare  dhe përfaqësuesit e besimeve fetare në vendin tonë.
 
Gazetarët raportojnë për një qetësi thuajse absolute në Francë, duke respektuar kështu viktimat e datës 7 janar.
 
 
"Unë jam Charlie"  apo "Ne jemi Charlie" janë disa nga pankarta që mbajnë njerëzit nëpër duar. 
 
 
 
Më poshtë po publikojmë disa foto të cilat, flasin për Parisin e sotëm.
 
Marshi republikan në Paris
 
La place de la République, le 11 janvier à Paris, aux alentours de 13h.
 
Njerez nga mbare bota
 
La place de la République, le 11 janvier à Paris, aux alentours de 13h.
 
Caption:A black armband is tied around the arm of a relief adoring the plinth of the statue of Marianne at the Place de la Republique, on January 11, 2015 in Paris, prior to the start of a huge march which will end at the Place de la Nation. More than a million people and dozens of world leaders were expected to march through Paris in a historic display of global defiance against extremism after jihadist attacks on Paris last week left 17 dead. AFP PHOTO/JOEL SAGET (Photo credit should read JOEL SAGET/AFP/Getty Images)
 
Hollande, Joel Mergui, Jewish Consistory
 
Discussions: Mr Hollande (right) walks with Joel Mergui (centre), president of the French Jewish Consistory, after a meeting with Jewish organizations in France, at the Elysee Palace in Paris today
 
Bernard Cazeneuve dhe  Theresa May 
 
Grettings: French Interior Minister  Bernard Cazeneuve (left) welcomes Britain's Interior Minister Theresa May before the start of an international meeting aimed at fighting terrorism in Paris today
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 23:15

Tërmeti i fortë tronditi sot në drekë kryeqytetin grek të Athinës, duke alarmuar miliona banorë.
 
Si pasojë në disa zona është ndërprerë energjia elektrike.
 

Postuar: 19/07/2019 - 22:02

Irani ka sekuestruar sonte çisternën e dytë detare në pronësi britanike në ujërat e Ngushticës

Postuar: 19/07/2019 - 21:48

Ministria ruse e mbrojtjes ka publikuar një video me testimet në detin e Japonisë, ku dy luftan

Postuar: 19/07/2019 - 21:40

Një video tregon momentin e tmerrshëm kur një turiste zhvishet lakuriq dhe kërcen nga një urë m

Postuar: 19/07/2019 - 21:33

Modelja e bukur ruse që u martua me ish-mbretin e Maljazisë dhe u raportua më pas se është divo

Postuar: 19/07/2019 - 21:03

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Venezuelë, teksa lojtari Gerardo Mendoza, është gjetur i vrarë

Postuar: 19/07/2019 - 15:56

Irani ka mohuar sot pretendimet e President Donald Trump se një luftanije ameriakne në Gjirin P