BREAKING NEWS

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike të premten

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike
x
BREAKING NEWS

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr vendimin për Sokol Mjacajn, ia ‘hedh çelësat në det’

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr
x
BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x

Bota

Pas 1 viti mungesë, vjen lajmi i papritur për Donald Trump

Pas 1 viti mungesë, vjen lajmi i papritur për Donald Trump

Ish-presidenti i SHBA, Donald Trump, është rikthyer në Twitter. Mesazhet e tij nga rrjeti i tij social, Truth Social, kanë nisur tashmë të publikohen në një profil të ri në Twitter të quajtur “President Donald J. Trump’s Truth Social Posts”.

“Duke u siguruar që presidenti Trump dëgjohet në Tëitter ndërkohë që ai dhe Devin Nunes fokusohen në Truth Social.”, thuhet në përshkrimin e adresës.

Tweet-et e publikuara nga dita e hënë përfshijnë 210 mesazhe që Trump ka shpërndarë në Truth Social që nga muaji shkurt. Aktualisht @PresTrumpTS ka tërhequr 11,700 ndjekës në një kohë shumë të shkurtër.

Kujtojmë që Trump u dënua në mënyrë të përhershme nga Twitter gjatë 2021 për rolin që kishte në sulmin e vitit të kaluar në U.S Capitol. Mirëpo pronari i ri potencial i Twitter, Elon Musk, është shprehur se ai do të lejojë rikthimin e Trump në platformë.

Më të lexuarat