BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Bota

Pas Italisë shirat 'mbërthejnë' një tjetër shtet, fëmija i shpëton mbytjes teksa nëna po kalonte ujërat me karrocë (video)

Pas Italisë shirat 'mbërthejnë' një tjetër

Pamjet tronditëse tregojnë momentin kur një nënë dhe fëmija i saj janë rrëmbyer teksa ajo përpiqet të shtyjë një karrocë në ujërat e furishme që kanë gëlltitur një rrugë në Spanjë .

Rrugët në disa pjesë të vendit janë kthyer në lumenj, pasi moti i nxehtë rekord në gadishullin Iberik u zhvendos në Mbretërinë e Bashkuar, i zëvendësuar nga shirat e rrëmbyeshëm, duke thyer një thatësirë ??të zgjatur.

Përmbytjet kanë goditur më së shumti zonat përgjatë bregut të Mesdheut, me rreth 40 litra shi për metër katror që kanë rënë në një orë në pjesë të Murcias dje.

Shtëpitë dhe bizneset në zonat turistike si Alicante janë përmbytur dhe makinat janë rrëmbyer, me njerëz të bllokuar dhe qen që duhet të shpëtohen.

Qendra e Koordinimit të Emergjencave të Murcias e përshkroi atë si frontin më të keq të motit në histori për zonën, me stuhitë që bënë kërdi atje, si dhe në Valenicë dhe Andaluzi ditët e fundit.