BREAKING NEWS

Ulet numri i të infektuarve në vend, Ministria tregon sa persona kanë dalë pozitiv me Covid-19 në 24 orët e fundit (BILANCI)

Ulet numri i të infektuarve në vend, Ministria tregon sa persona
x

Bota

Pas marrëveshjes historike, Izraeli, Emiratet Arabe dhe Bahrejni, nisin projektet madhore, ja çfarë po planifikojnë

Pas marrëveshjes historike, Izraeli, Emiratet Arabe dhe Bahrejni, nisin

Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Izraelit nga njëra anë dhe Emirateve të Bashkuara e Bahrejnit në anën tjetër për bashkëpunim, Ministritë e Energjisë në vendet respektive bashkuan forcat për mundësitë e investimeve përfshirë edhe eksportin e gazit natyral në Europë.

Deklaratën konkrete e bëri qeveria e Tel Avivit, sipas së cilës marrëveshja e nënshkruar më 15 shtator nënkupton një mundësi historike për zhvillimin energjitik në rajon.

Eksporti i gazit natyror është vetëm një nga projektet që do të realizojmë në të ardhmen, u tha gjatë deklaratës së saj.

Më të lexuarat