BREAKING NEWS

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e fortë: Duan të heqin Edi Ramën

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së reagon mbi çështjen "McGonigal": Rama nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e skandalit “Mcgonigal” dhe hedh dyshime të forta: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar ish-agjentin e FBI-së, nuk jap detaje për çfarë biseduam, por..

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar
x
BREAKING NEWS

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu zbulon politikanin e lartë: Ka marrë një goditje të fortë politike dhe mediatike

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu
x
BREAKING NEWS

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon ashpër: Edi Rama nuk mund të shpëtojë, shkatërroi imazhin e Shqipërisë

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon
x
BREAKING NEWS

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e ndajnë atë nga Berisha

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e
x
BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet ashensori me njerëz brenda në Tiranë

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet
x

Bota

Pas presidentit Biden, dokumente sekrete gjenden edhe në shtëpinë e Mike Pence

Pas presidentit Biden, dokumente sekrete gjenden edhe në shtëpinë

Ish-zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence kishte dokumente të klasifikuara në shtëpinë e tij, raporton CNN, duke cituar burime me njohuri për këtë çështje.

Një avokat i Pence javën e kaluar gjeti rreth 12 dokumente të klasifikuara si sekrete në shtëpinë e ish-zëvendëspresidentit, në Indiana.

Avokati ia dorëzoi dokumentet FBI-së. Tashmë, Departamenti Amerikan i Drejtësisë ka nisur një rishikim të dokumenteve dhe një hetim se si përfunduan në shtëpinë e Pence.

Dokumentet u zbuluan pas hetmimeve rreth materialeve të klasifikuara të gjetura në zyrën dhe shtëpinë private të Joe Biden. Megjithatë, vetë Pence ka thënë shumë herë se nuk posedonte një material të tillë.

Nuk dihet ende se çfarë niveli të sensitivitetit apo klasifikimit kanë dokumentet.