BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Bota

Pas takimit kokë më kokë me Joe Biden, Boris Johnson del me mesazhin e fuqishëm

Pas takimit kokë më kokë me Joe Biden, Boris Johnson del me

Kryeministri britanik, Boris Johnson, i cili, një ditë më parë u takua me Presidentin e SHBA, Joe Biden është shprehur për BBC, se aleanca midis SHBA dhe Britanisë së Madhe njihet si marrëdhënie e pashkatërrueshme.

Në prononcimin për median e njohur, Johnson ka thënë se biseda me Biden ka qenë e frytshme.

Johsnon këmbëngul që marrëdhëniet SHBA-Britani nuk janë cënuar, edhe pas tensionet e Brexit në Irlandën e Veriut. Në takimin që zhvilloi me Biden, kryeministri Boris Jonhson, siguroi, se Britania e Madhe është e gatshme t’i dhurojë vendeve të varfra më shumë se 100 milionë vaksina, ndërsa Biden, premtoi gjysmë miliardë doza të vaksinave Pfizer, për 92 vendet me të ardhura të ulëta e të mesme.

Kombet e G7 pritet të bien dakord kolektivisht për të siguruar një miliard doza të vaksinës COVID-19 në një përpjekje për t’i dhënë fund pandemisë në vitin 2022, shkruan BBC.