BREAKING NEWS

Çfarë është aplikacioni ku flisnin Rama-McGonigal? Evi Kokalari zbardh detajet: Përdoret nga CIA

Çfarë është aplikacioni ku flisnin Rama-McGonigal? Evi
x
BREAKING NEWS

"McGonigal, djallëzor si Putini", deklarata e fortë e ish-të dashurës së ish-zyrtarit: Tradhtoi FBI-në për para

"McGonigal, djallëzor si Putini", deklarata e fortë e
x
BREAKING NEWS

Rrëfimi ish-të dashurës së McGonigal, Bushati: Dëshmia e sotme tregon që miqësia me Ramën ishte e fortë

Rrëfimi ish-të dashurës së McGonigal, Bushati: Dëshmia
x
BREAKING NEWS

Paralajmërimi i fortë i Ngjelës: Shqipëria ka hyrë në historinë drejt bashkimit etnik, është koha jonë

Paralajmërimi i fortë i Ngjelës: Shqipëria ka hyrë
x
BREAKING NEWS

"Çantën e mbushur me para", ish-e dashura zbulon se çfarë i tha ish-zyrtari i FBI-së

"Çantën e mbushur me para", ish-e dashura zbulon se
x
BREAKING NEWS

“E nisa e dehur”/ A është penduar? Ish-e dashura e McGonigal rrëfen si fundosi ish-agjentin

“E nisa e dehur”/ A është penduar?  Ish-e dashura e
x
BREAKING NEWS

Çfarë i tregoi FBI-së për Shqipërinë? Ish-e dashura e Mc Gonigal tregohet e prerë në përgjigjen e saj

Çfarë i tregoi FBI-së për Shqipërinë? Ish-e
x
BREAKING NEWS

Serbia po njeh pavarësinë? Komunikata zyrtare po shpërndahet me shpejtësi në rrjet: Republika e Kosovës...(FOTO)

Serbia po njeh pavarësinë? Komunikata zyrtare po shpërndahet me
x

Bota

Pas temperaturave përvëluese, stuhia e shiut ‘godet’ këtë qytet, gjithçka zhytet nën ujë (VIDEO)

Pas temperaturave përvëluese, stuhia e shiut ‘godet’

Pas të nxehtit me temperatura rekord, reshjet e dendura të shiut kanë goditur së fundmi kryeqytetin francez Paris duke shkaktuar shqetësime serioze.

Reshjet e dendura dhe era e fortë shkaktuan përmbytje të mëdha në rrugët e Parisit. Autoritetet vendase u detyruan të mbyllin qarkullimin e metrove, pasi shumë stacione u përfshinë nga vala e përmbytjeve.

Kjo situatë rëndoi qarkullimin e automjeteve dhe motoçikletave duke shkaktuar trafik të rënduar në akset kryesore të vendit. Për pak çaste Parisi i ngjasoi Venecias, ku mjetet e qarkullimit rrugor dukeshin si motorë uji.

Siç raportoi “Le Figaro”, përmbytja në Paris erdhi pas një vale anormale të të nxehtit që kishte kapluar vendin për më shumë se tri javë. Sipas La Chaîne Météo, dendësia mesatare e reshjeve të shiut arriti nga 10 deri në 40 mm në më pak se një orë, gjë që mund të krahasohet me sasinë e reshjeve që mund të binin përgjatë dy ose tri javëve.

Deri më tani nuk raportohet të ketë viktima.