BREAKING NEWS

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i publikon fotot e Vis Martinajt

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i
x
BREAKING NEWS

Hapen aplikimet për pranim në Akademinë e Sigurisë, ja cilat janë kriteret për tu bërë efektiv policie

Hapen aplikimet për pranim në Akademinë e Sigurisë, ja cilat
x
BREAKING NEWS

Senatorja amerikane vizitë zyrtare në Shqipëri, pritet nga presidenti Begaj, e pranishme edhe ambasadorja Kim

Senatorja amerikane vizitë zyrtare në Shqipëri, pritet nga
x
BREAKING NEWS

“Yuri Kim foli si kryeministre e Shqipërisë”, Baton Haxhiu kritika ndaj ambasadores amerikane: SPAK duket më shumë si prokurori e Ambasadës, se...

“Yuri Kim foli si kryeministre e Shqipërisë”, Baton Haxhiu
x
BREAKING NEWS

Plas sherri mes të rinjve, policia parandalon tragjedinë, kapet 17-vjeçari me kallashnikov

Plas sherri mes të rinjve, policia parandalon tragjedinë, kapet
x
BREAKING NEWS

Aneksimi i rajoneve të Ukrainës, reagon Presidenti Begaj: Lajm i keq për paqen dhe rendin botëror

Aneksimi i rajoneve të Ukrainës, reagon Presidenti Begaj: Lajm i keq
x
BREAKING NEWS

Pandemia nuk ka përfunduar ende! Ministria e Shëndetësisë bën njoftimin e rëndësishëm

Pandemia nuk ka përfunduar ende! Ministria e Shëndetësisë
x
BREAKING NEWS

Behgjet Pacolli zbardh detaje nga vizita në Hagë: Ja kush më impresionoi nga ish-Presidentët shqiptarë, ishte i pari që...

Behgjet Pacolli zbardh detaje nga vizita në Hagë: Ja kush më
x

Bota

Pas urdhrit të fundit të Vladimir Putin, presidenti Zelensky u bën thirrje urgjente rusëve

Pas urdhrit të fundit të Vladimir Putin, presidenti Zelensky u

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky u ka bërë thirrje rusëve t’i rezistojnë mobilizimit të shpallur nga udhëheqësi rus Vladimir Putin, i cili shkaktoi protesta të vogla dhe një eksod të ri jashtë vendit.

“55,000 ushtarë rusë vdiqën në këto gjashtë muaj lufte… A doni më shumë? Jo? Prandaj protestoni. Luftoni përsëri, ikni ose dorëzohuni ndaj ushtrisë ukrainase”, tha Zelensky në fjalimin e tij të përditshëm.

Më shumë se 1,300 njerëz u arrestuan në demonstratat në të gjithë Rusinë të mërkurën pas njoftimit të mobilizimit, raporton Al Jazeera.

Pas njoftimit pati edhe raportime për një eksod masiv. Fluturimet nga Rusia drejt vendeve fqinje që u lejojnë rusëve hyrjen pa viza u rezervuan pothuajse tërësisht, ndërsa çmimet u rritën në qiell.

Të enjten Kremlini hodhi poshtë si të rreme raportet se rusët e kualifikuar për mobilizim po nxitonin për t’u larguar nga vendi.