BREAKING NEWS

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/ Nga masakrat tek atentatet, Policia në konferencë urgjente, zbardhen detajet e super-operacionit: Ishin vrasës me pagesë

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/
x
BREAKING NEWS

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal, arrestohen 15 persona të dyshuar për vrasje. Detajet

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal,
x
BREAKING NEWS

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA, prokurori i njohur i Tiranës fiton gjyqin në Strasburg

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA,
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Nëse publikohet Memex e gjithë organizata e Policisë së Shtetit rrëzohet, ja kush janë ata që cënohen më shumë

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën paralajmërimin e fortë: Nëse grupet kriminale marrin në dorë sistemin MEMEX do të ketë pasoja, kjo situatë...

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të FRPD: Kë gënjeni ju, budallenj na dini?

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po gënjejnë, institucionet e dinë shumë mirë se cilat sistemi janë sulmuar dhe ç’të dhëna janë marrë

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po
x
BREAKING NEWS

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Hakerat kanë tentuar sulmin në bankat e nivelit të dytë, po tentohet të...

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë
x

Bota

Pas urdhrit të tmerrshëm, presidenti Putin përballet me të papriturën e madhe nga populli, ç'po ndodh në kufi

Pas urdhrit të tmerrshëm, presidenti Putin përballet me të

Rusia ka filluar zbatimin e planeve për të thirrur rezervistët për të luftuar në Ukrainë, pasi pësoi pengesa atje. Urdhri i Presidentit Vladimir Putin për të mobilizuar 300,000 më shumë rusë me përvojë ushtarake nxiti protesta të mërkurën.

Më shumë se 1000 protestues kundër mobilizimit raportohet se janë arrestuar.

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov nuk i ka mohuar raportet e mediave se disa protestuesve iu janë dhënë draft dokumentet.

Ndërkohë BBC ka folur me të rinjtë që ikin përtej kufirit në Gjeorgji - një nga pak vendet e mbetura ku rusët mund të shkojnë pa vizë.

Numri i njerëzve që kalojnë kufirin lindor të Finlandës "u intensifikua" gjatë natës, por Roja Kufitare Finlandeze tha se situata ishte nën kontroll, raporton BCC News. 

Më herët sot, ministri finlandez i Mbrojtjes Antti Kaikkonen tha se Finlanda po monitoron nga afër situatën në dritën e urdhrit të Presidentit Vladimir Putin për mobilizimin ushtarak për luftën në Ukrainë.

Dje, autoritetet kufitare finlandeze lëshuan një deklaratë për të luftuar dezinformatat që qarkullojnë në mediat sociale, të cilat sugjeronin se një numër alarmant njerëzish po kalonin kufirin ruso-finlandez.

Pas njoftimit të Vladimir Putin për një thirrje për mijëra rezervistë shtesë për të luftuar në Ukrainë, thashethemet po qarkullonin në internet se njerëzit po iknin nga Rusia dhe po kalonin kufirin për në Finlandën fqinje.

Një postim në Twitteri supozuar të tregojë një radhë kufitare që shtrihet "mbi 35 km" (16 milje), ajo u pëlqye dhe u ritweetua mijëra herë.

Por videoja e përfshirë në tweet u postua fillimisht tre ditë më parë në një llogari në TikTok dhe nuk ka lidhje me fjalimin e Presidentit Putin.

Finlanda ka kufirin më të gjatë tokësor me Rusinë në Bashkimin Evropian, që përfshin 1,300 km (800 milje).