BREAKING NEWS

Gjykata Supreme i jep ‘goditjen’ e rëndë George Sorosit, i bllokon fondet me vendim të prerë (Përplasja mes organizatës dhe Kongresit)

Gjykata Supreme i jep ‘goditjen’ e rëndë George Sorosit, i
x

Bota

Pasagjerët rezultuan pozitivë me Covid-19, Greqia merr vendimin urgjent ndaj vendit nga erdhi avioni plot me të infektuar

Pasagjerët rezultuan pozitivë me Covid-19, Greqia merr vendimin

Greqia ndërpreu të gjitha fluturimet nga dhe për në Katar, pasi 12 pasagjerë nga 91 të fluturimit Doga-Athinë, i “Qatar Airways” rezultuan pozitivë me koronavirus.

Avioni u ul të hënën në kryeqytetin helen. Pasagjerët e rezultuar pozitivë janë 9 pakistanezë, dy grekë rezidentë në Australi dhe një pjesëtar i një familjeje greko-japoneze.

Ata janë vënë në karantinë në një hotel për dy javë. Ndërprerja e fluturimeve drejt dhe nga Katari do të zgjasë deri më 15 qershor.