BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x

Bota

Pasi u shkarkua si shef i ChatGPT, Sam Altman merr pozicionin e rëndësishëm në Microsoft

Pasi u shkarkua si shef i ChatGPT, Sam Altman merr pozicionin e

Shefi i ChatGPT, Sam Altman u shkarkua të shtunën dhe tashmë bëhet me dije se ai i është bashkuar skuadrës së Microsoft.

Kjo i jep fund spekulimeve se ai mund të kthehet në OpenAI, aty ku përkohësisht e zëvendësoi shqiptarja Mira Murati. Ish-CEO i Twitch, Emmett Shear do të jetë ai që do të zërë vendin e Sam Altman.

Shefi ekzekutiv i Microsoft, Satya Nadella shkroi në X se Altman do t’i bashkohej Microsoft-it për të udhëhequr “një ekip të ri të avancuar të kërkimit të AI”.

Bordi e shkarkoi Sam Altman, 38 vjeç, të premten, duke thënë se kishte humbur besimin tek ai, por nuk specifikoi se për çfarë ai pretendohet se nuk ka qenë i sinqertë.

Të dielën në mbrëmje, bordi tha se “i qëndron vendosmërisht vendimit të tij si rruga e vetme për të avancuar dhe mbrojtur misionin e OpenAI”, sipas një memo të brendshme, të parë nga The New York Times.

OpenAI shihet gjerësisht si një kompani në kulmin e saj, me investime fitimprurëse që po derdhen, dhe ChatGPT – e cila u publikua pothuajse një vit më parë – përdoret nga miliona njerëz.