BREAKING NEWS

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/ Zbulohet data e përfundimit të hetimeve për shkarkimin e Metës, ja kur përfundon puna e Komisionit Hetimor

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/
x

Bota

Pasojat e rënda të grushtit të shtetit, si u shkatërrua Parlamenti i Turqisë (FOTO)

Pasojat e rënda të grushtit të shtetit, si u shkatërrua
Mëngjesi i sotëm ka nxjerrë në pah pasojat e grushtit të shtetit në Turqi. Kryenegociatori i Turqisë me BE, Omer Çelik, me një postim në Twitter ka ndarë me ndjekësit foto nga Parlamenti i Turqisë pas luftës së mbrëmshme.
 
“Kombi ishte subjekt i një sulmi armik të pabesë armik, që tregoi tradhtinë e tyre ndaj moralit dhe uniformave që mbajnë. Armikut iu dha përgjigja e duhur dhe ende do vazhdojë të bëhet”, shkruan ai.