BREAKING NEWS

20 mijë shqiptarë vdiqën nga Covid-19 dhe mijëra të tjerë shpenzuan 200 milionë euro për t’u kuruar, mjeku Erion Dasho zbardh prapaskenat e forta nga pandemia dhe ngre alarmin për korrupsionin që ka mbërthyer sistemin shëndetësor në vend

20 mijë shqiptarë vdiqën nga Covid-19 dhe mijëra të
x
BREAKING NEWS

Edi Rama vizitë në Kroaci për t’i bërë qokën strehuesit të Sali Berishës, kryeministri konfirmon lidhjet me “non gratën” nëpërmjet Bashkim Ulajt dhe pranon konfliktin e interesit që i ka dhënë koncesione

Edi Rama vizitë në Kroaci për t’i bërë qokën
x
BREAKING NEWS

Ish-ministrja Frida Krifca dhe zinxhiri drejtues i AZHBR drejt arrestimit sipas modelit kroat, ja si OLAF shkaktoi “tërmet” në Zagreb dhe si përfunduan në pranga zyrtarët që abuzuan me fondet e BE

Ish-ministrja Frida Krifca dhe zinxhiri drejtues i AZHBR drejt arrestimit sipas
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë zbuloi kreu i SPAK Altin Dumani në vitin 2010 për aferën e “Gërdecit”, si e raportoi Ambasada e SHBA tragjedinë, zbardhet kabllogrami amerikan që fundos Shkëlzen Berishën

Ja çfarë zbuloi kreu i SPAK Altin Dumani në vitin 2010 për
x
BREAKING NEWS

Në SPAK ka plasur sherri për datën e arrestimit të Ilir Beqjas

Në SPAK ka plasur sherri për datën e arrestimit të Ilir
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela flet për dosjet në SPAK të dhëndrit të Berishës, Shkëlzenit, Ilir Beqajt, Frida Krifcës, Belinda Ballukut e Mirela Kumbaros dhe nxjerr zbuluar skandalin e Ramës me deklaratën që KFOR të marrë nën patronazh veriun e Kosovës

Spartak Ngjela flet për dosjet në SPAK të dhëndrit të
x
BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x

Bota

Pati marrëdhenie intime me një të burgosur, e pëson keq oficerja 27-vjeçare

Pati marrëdhenie intime me një të burgosur, e pëson keq

Një oficere burgu që punonte në HMP Forest Bank në Salford iu tha këtë të premte se mund të burgosej pasi pranoi se kishte një marrëdhënie të papërshtatshme me një të burgosur. Në një seancë paraprake në Gjykatën e Kurorës së Mançesterit, Joanne Hunter, 27 vjeçe, u deklarua fajtore ndaj akuzës ‘sjellje të pahijshme në poste publike’.


Zonja Hunter kreu marrëdhënien me një të burgosur në dhjetor 2020 dhe gjithashtu pranoi akuzën për sjelljen ose përcjelljen e kanabisit në burg në të njëjtin muaj. Gjykatësi e liroi zonjën Hunter me kusht që ajo të banojë në adresën e saj aktuale dhe ajo do të marrë dënimin më 25 prill.

Faqja LinkedIn e zonjës Hunter tregon se ajo ka punuar si oficere burgje për dy vjet midis dhjetorit 2018 dhe dhjetorit 2020. Ajo gjithashtu tregon se ajo është diplomuar në studimet sociale të aplikuara dhe ka fituar një diplomë master në studimet e fëmijërisë dhe rinisë në Universitetin e Bedfordshire.

Kjo është një ngjarje e ngjashme me një të ndodhur në fillim të vitit kur tre gardiane nga një burg tjetër u burgosën për shkak të marrëdhenieve intime me të burgosurit.