BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Bota

Pazaret u mbyllën në Rusi, ja çfarë do të marrë Kim Jong Un nga Vladimir Putin, zbulohet çfarë i ka premtuar presidenti rus në këmbim të armëve

Pazaret u mbyllën në Rusi, ja çfarë do të marrë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong-un u kthye nga Rusia me premtimet se Vladimir Putin do të ndihmonte programin e tij hapësinor, i cili do t'i mundësonte Phenianit të arrijë qëllimin e tij të kahershëm, vendosjen e një numri të madh satelitësh spiun në orbitën e Tokës, shkruan Bloomberg. Putin dyshohet se i premtoi Kim Jong-un ndihmë në ndërtimin e satelitëve që do të lëshoheshin në hapësirë ??me ndihmën e raketave ruse. Në 25 vitet e fundit Koreja e Veriut është përpjekur të vendosë një satelit shtatë herë dhe rezultatet kanë qenë shkatërruese. Pesë misione u rrëzuan në fund të detit, 2 arritën të “hedhin” diçka në hapësirë, por me një status operacional shumë të diskutueshëm. Ndihma nga Rusia mund të ndihmojë Korenë e Veriut, duke i lejuar vendit të monitorojë lëvizjet e trupave amerikane dhe aleatëve në rajon nga orbita. "Satelitët janë jetik për operacionet moderne ushtarake dhe mbledhjen e inteligjencës," tha David Schmerler, shkencëtar i lartë i asociuar në Qendrën James Martin, një institut i dedikuar për parandalimin e përhapjes së armëve të shkatërrimit në masë. Rusët, shkruan Bloomberg, mund të ofrojnë gjithashtu teknologji të Phenianit që do të përmirësonte performancën e satelitëve të tyre. Në këmbim të teknologjisë, Koreja e Veriut mund të sigurojë municione të nevojshme për luftën e Putinit në Ukrainë. Regjimi në Phenian është “ulur” mbi një rezervë të madhe predhash artilerie dhe raketash nga epoka sovjetike që Kremlini i ka vendosur tashmë në vijat e frontit. SHBA dhe partnerët kanë paralajmëruar tashmë se programi hapësinor i Koresë së Veriut mund të përdoret për të avancuar programin e saj të raketave.