BREAKING NEWS

“Jemi përballë eventit të madh”, Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm për Shqipërinë: Varet nga Rama dhe...

“Jemi përballë eventit të madh”, Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur italian paralajmëron planin e frikshëm të Kinës që po alarmon NATO: Pas Putinit, ja “tërmeti” që do të shkaktojë Xi Jinping 

Gazetari i njohur italian paralajmëron planin e frikshëm të
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë? Spartak Ngjela lëshon paralajmërimin ‘bombë’

Çfarë pritet të ndodhë? Spartak Ngjela lëshon
x
BREAKING NEWS

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-volejbollisti i Kombëtares (EMRI)

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-volejbollisti i Kombëtares
x
BREAKING NEWS

Shpërthimi në hotelin e drejtorit të FSDKSH/ Reagon menjëherë policia dhe zbardh detajet zyrtare: Lënda plasëse ishte vendosur në …

Shpërthimi në hotelin e drejtorit të FSDKSH/ Reagon
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet/ Kush ishte objektivi? Tritol hotelit në pronësi të ish-drejtorit të Aluiznit. Ja posti drejtues që mban (Emri)

Zbardhen detajet/ Kush ishte objektivi? Tritol hotelit në pronësi
x
BREAKING NEWS

Shpërthim me eksploziv në një hotel në Sarandë, zbardhen informacionet e para

Shpërthim me eksploziv në një hotel në Sarandë,
x
BREAKING NEWS

“Është tmerr, këtu ndërtohen vetëm vila e pallate”, Braçe thumbon sërish Ramën për lopët

“Është tmerr, këtu ndërtohen vetëm vila e
x

Bota

Pence sulmon Biden nga Shqipëria, Fatos Lubonja zbulon cili ishte qëllimi

Pence sulmon Biden nga Shqipëria, Fatos Lubonja zbulon cili ishte

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar ditën e sotme në një emision televiziv deklaratat e forta të ish-zv.Presidentit të SHBA, Mike Pence, të dhëna këtë pasdite nga kampi i muxhahedinëve në Manzë, ku sulmoi administratën e Presidentit Joe Biden, në raport me iranianët, por edhe e akuzoi për bashkëpunim me Rusinë për sistemin nuklear.

Për analistin Lubonja të gjitha këto deklarata të forta të Pence lidhen me zgjedhjet për President, që do të zhvillohen në SHBA në muajin tetor, ku republikanët duan të fitojnë votat e iranianëve, që jetojnë në Amerikë.

“Aty pamë një republikan që foli duke denoncuar edhe administratën Obama, edhe administratën Biden, Blinken, për një lloj zbutjeje të politikave që kanë ndjekur ndaj Iranit. Po ta zbërthejmë shkakun e gjithë deklaratave, kjo lidhet me zgjedhjet e mesit të mandatit të presidentit, që janë në tetor. Në Amerikë ka një lob iranian të fuqishëm, që është i rëndësishëm, dhe kjo opozitë iraniane që është në SHBA, ofron mbështetje, dhe nesër mund të përkthehet në votë për republikanët kundër Biden dhe administratës së tij. Siç e patë as ambasadorja amerikane nuk ishte aty, dhe ky është kuptimi, që bëhet për votën e iranianëve. Zgjatja e fjalimit të Pence është një “skandal i vogël”, do të thotë, se kjo mazhorancë që kemi ne njihet si shumë e mbështetur nga Biden e Blinken. Ai duhet të vijë e të flasë, por nuk e di pse duhet të shkojnë gjithë këta socialistë nga mbrapa. Tani do të fillojë kjo loja politike këtu”, tha Lubonja.