BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Bota

Pensionet ‘ndezin gjakrat', protestuesit prekin Macron në ‘thembrën e Akilit’

Pensionet ‘ndezin gjakrat', protestuesit prekin Macron në

Parisi gjendet përsëri në tensione e protesta të dhunshme. Ndryshe nga herët e tjera si duket guximi i protestuesve sa vjen dhe shtohet, pasi veprimi i fundit ndaj Macron ka befasuar jo pak.

Kanë djegur një nga restorantet e preferuar të presidentit Emmanuel Macron në qendër të Parisit. Ky incident ndodhi gjatë përplasjeve me skuadrat speciale të policisë.

Restoranti ‘Staff’ në zonën La Rotonde u detyrua të mbyllej për të fikur flakët e protestuesve. Vendi njihet pasi aty presidenti Macron kishte mbajtur festën e fitores së zgjedhjeve në 2017 dhe me pas ka bërë takime të shumta politike e shoqërore.

Një gazetar i rrjetit AFP tha se një grup të rinjsh të maskuar kishin goditur vitrinat me gurë dhe fishekzjarrë, teksa perdet e restorantit kishin marrë flakë. Presidenti në këtë restorant kryente takimet e strategjisë së zgjedhjeve në 2017 dhe hante aty më vonë pas fitores.

“Sa herë ka protesta dëgjon njerëzit që thërrasin ‘Vdekje për La Rotonde, vdekje Macron’,” ka thënë më parë për AFP, Gerard Tafanel, pronari i restorantit bashkë me vëllanë e tij Serge.

Ndërkohë forca të shumta policie janë duke mbrojtur bizneset e kryeqytetit në ditën e 11 të protestave të gjera kundër reformës së Macron me të cilën kërkon të rrisë moshën e pensionit nga 62 në 64 vjeç.