BREAKING NEWS

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri 16-vjeçarja, zbardhen detajet e para

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri
x
BREAKING NEWS

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të diskutohet

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e 24 orëve të fundit: Shënohet një humbje jete nga COVID

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Këtu për herë të parë u...

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë
x
BREAKING NEWS

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela nxjerr zbuluar planin e Berishës dhe paralajmëron: Presion ndaj...

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi Ramës

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi
x
BREAKING NEWS

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi Rama, nuk e mbajnë nervat gjatë konferencës, merr vendimin drastik për gazetarin

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi
x

Bota

“Për 6 sekonda do t’ju tregojmë se çfarë mund të bëjmë”, lideri çeçen del me paralajmërimin e frikshëm për Poloninë

“Për 6 sekonda do t’ju tregojmë se çfarë mund

Aleati më besnik i Putinit , Ramzan Kadyrov ka kërcënuar se do të sulmojë Poloninë, sipas një postimi në Twitter. Sipas revistës gjermane “Focus”, lideri çeçen sqaroi synimet e tij dhe rrjedhimisht, të presidentit rus Vladimir Putin duke paralajmëruar qeverinë e Varshavës.

“Konflikti në Ukrainë është një çeshtje e mbyllur. Unë jam më i interesuar për Poloninë, ” tha Kadyrov.

“Nëse do të marim urdhrin, ne do të jemi gati për gjashtë sekonda . ”

Sipas autoriteteve ukrainase, Ramzan Kadyrov ka dërguar trupa në Ukrainë për të luftuar në anën e forcave ruse. Megjithatë nuk është e qartë nëse dhe si është përfshirë Kadyrov në sulmet ruse ndaj ukrainasve.

Deklaratat e tij sot vijnë vetëm disa orë pasi Polonia kërkoi që ai të kërkojë falje për situatën me ambasadorin rus. Lajmi është transmetuar nga rrjeti i lajmeve “NEXTA” , ndërsa ka theksuar se Kadyrov ka paralajmëruar Poloninë në mënyrë kërcënuese:

“Ne do të kundërpërgjigjemi, kijeni parasysh ” .

Rikujtojmë se ambasadori rus u sulmua me bojë të kuqe gjatë një ceremonie për përfundimin e Luftës së Dytë Botërore, më 9 maj.