Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Përballë një tragjedie të tillë, unë nuk dua të dëgjoj ….”, kryeprokurori i Genovas: Ja sa persona rezultojnë ende të zhdukur

Postuar: 16/08/2018 - 12:48

Kryeprokurori i Genovas Francesco Cozzi teksa ka bërë bilancet e humbjeve nga tragjedia që ndodhi më 14 gusht pas shembjes së urës Morandi, foli edhe për personat që ende rezultojnë të zhdukur.
 
Ai pohoi se mund të ketë 10-20 persona që rezultojnë të zhdukur, ndërsa nuk dha shifra të sakta. Duke folur për hetimin në vazhdim, ai nënvizoi: “Përballë një tragjedie të tillë, unë nuk dua të dëgjoj rreth limiteve të shpenzimeve apo dhe normave”, përcjell ‘Tgcom’.
 
Kujtojmë se deri më tani 39 persona janë konfirmuar se kanë humbur jetën nga tragjedia në Genova, ndërsa 16 persona kanë mbetur të plagosur.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.