BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë fund jetës, zbardhet arsyeja e aktit ekstrem, dalin pamje nga vendi ku vdiq gazetari dhe analisti (VIDEO)

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë
x
BREAKING NEWS

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të rëndësishme”, Frrok Çupi ‘shigjeton’ qeverinë: Ai nuk ka keq vetëm ministrat, por edhe...

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga kati i katërt i banesës (EMRI+FOTO)

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në Tiranë, policia vendos perimetrin e sigurisë

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga kati i katër i pallatit

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për viktima!”, Frrok Çupi del me paralajmërimin ‘bombë’ për protestën e Sali Berishës: Ai nuk kthehet pa një trofe!

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për
x
BREAKING NEWS

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe paralajmërojnë trazira gjatë protestës së sotme, sulmojnë Ramën dhe i kërkojnë të mos provokojë protestuesit, Noka kërcënon policinë

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe
x
BREAKING NEWS

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën e Parlamentit apo skenar dhune? Shikoni çfarë po ndodh në tarracën e Kuvendit disa orë para protestës së opozitës (VIDEO)

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën
x

Bota

“Përbindëshat Motyzhyn”, ushtarët më të tmerrshëm të Putinit, mënyra se si ata po vrasin në Ukrainë është rrëqethëse

“Përbindëshat Motyzhyn”, ushtarët më të

Histori tronditëse po zbulohen në luftën në Ukrainë.  Ushtarët më të tmerrshëm të presidentit rus Vladmir Putinit, të ashtuquajturit “përbindëshat Motyzhyn”, janë identifikuar nga shërbimi i sigurisë së Ukrainës. Ata janë tetë ushtarë rusë, tre prej të cilëve mercenarë të grupit Wagner, të akuzuar se kanë torturuar dhe vrarë disa civilë gjatë pushtimit të qytetit të Motyzhyn, në perëndim të Kievit. Sipas dëshmive të të mbijetuarve, ata kanë kryer vrasje në mënyrë makabre. Ushtarët e Putinit kishin qëlluar dhe vrarë persona pa shkaktuar asnjë lloj problemi. Në mesin e krimeve të ndryshme të luftës për të cilat jam akuzuar, do të kishte një që siç raportohet nga Messenger është vërtet i tmerrshëm. Rasti është ai i kryebashkiakut të Motyzhyn, Olga Sukhenko, e cila, së bashku me bashkëshortin e saj Igor dhe djalin e saj Aleksandër, dyshohet se u rrëmbye më 23 mars. Trupat e tyre më pas u gjetën në një varr jo të thellë. Për të shpjeguar se çfarë ndodhi aty është Prokurorja e Përgjithshme e Ukrainës, Iryna Venediktova, e cila në Facebook shkruan: “Ushtarët e Putinit, e detyruan nënën të shikonte ndërsa qëlluan djalin e saj në këmbë. Më pas e vranë me një plumb në kokë. E gjithë familja vdiq nga plagët e shumta me armë zjarri”.  Historitë, megjithatë, nuk mbarojnë me kaq. Prokurori i Përgjithshëm vazhdon duke zbuluar detaje të tmerrshme: "Një nga viktimat e tyre u vra sepse ajo kishte veshur të zeza. Babai i saj u mor peng dhe u mbajt në një hambar me pranga dhe sy të lidhur, praktikisht pa ushqim apo ujë”. Ai shtoi më tej se "dy vullnetarë që po përpiqeshin të transportonin ndihma humanitare për vendasit në Motizhyn të pushtuar, pasi u morën në pyetje dhe u torturuan, u dërguan në pyll dhe u pushkatuan”, përfundoi ai.

Më të lexuarat