Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Përdhunuan dhe vranë brutalisht 10-vjeçarin, pedofilët varen dhe qëllohen 5 herë në zemër

Postuar: 10/08/2018 - 15:25

Tre pedofilë janë vrarë dhe më pas varur në publik pasi kishin përdhunuar dhe vrarë brutalisht një djalë 10-vjeçar.
 
Ngjarja ka ndodhur në Jemen ku tre përdhunuesit, të cilit ishin të veshur me uniforma blu, pasi u prangosën, u urdhëruan të qëndronin me ballë poshtë. Më pas u qëlluan 5 herë në zemër.
 
Pas ekzekutimit me armë, trupat e tyre u varën lart në ajër nga një vinç. Dënimi me vdekje është i ligjshëm në Jemen dhe vendi mban një shifër rekord në botë sa i përket numrit të ekzekutimeve.
 
Screenshot_7.jpgScreenshot_8.jpgScreenshot_9.jpgScreenshot_10.jpg
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 3

Lajme nga e njejta kategori

Zbulohen monedhat e mbretit britanik me fjalët “Allah” në to

Postuar: 19/10/2018 - 19:41

Një ekspozitë ka zbuluar se një mbret mesjetar në Britani nxirrte monedha ari me fjalët arabe në to, që thoshin “Nuk ka Zot përpos Allahut një”.
 
Çrregullimi i shikimit që i dha da Vinci avantazhin

Postuar: 19/10/2018 - 19:04

Librari të tëra janëshkruar për të shpjeguar sesi Leonardo da Vinci prodhoi disa nga pikturat m
Të paktën 50 të vdekur pasi treni godet turmën në Indi

Postuar: 19/10/2018 - 18:31

Një tren me shpejtësi ka goditur një turmë njerëzi që po shikonin fishekzjaret në Indi, duke lë
Rusia mirëpret bankat e huaja sistemit të saj të transfertave, si alternative ndaj SWIFT

Postuar: 19/10/2018 - 18:13

Russia njoftoi dje se shumë shpejt bankat e huaja do të mund të jenë pjesë e sistemit të saj&nb
Indonezia paraljmëron Australinë për zhvendosjen e ambasadës në Jeruzalem

Postuar: 19/10/2018 - 17:56

Indonezia ka paralajmëruar dje Australinë kundër planeve për zhvendosjen e ambasadës së saj në

Postuar: 19/10/2018 - 17:43

Themeluesi i rrjetit Wikileaks, Julian Assange pritet të padisë qeverinë e Ekuadorit për &ldquo
Radikalët hindu refuzojnë urdhrin e gjykatës për të lejuar gratë në tempull

Postuar: 19/10/2018 - 17:31

Grupe radiale konservatore Hindu kanë ndaluar sot gratë të hynin në tempullin e një kodre në In