BREAKING NEWS

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc Çapja, Klodiana Lala zbulon çfarë i pret 14 të rrezikshmit e shpallur në kërkim: Pas një muaji do të...

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc
x
BREAKING NEWS

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi Kodheli jep lajmin fantastik, merr postin e rëndësishëm në Asamblenë e NATO-s

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi
x
BREAKING NEWS

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët “përpijnë” tregun e fruta-perimeve në Tiranë, shikoni pamjet çfarë po ndodh mes dy pallateve. Reagon Policia

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët
x
BREAKING NEWS

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive tronditëse të Dumanit dhe Hoxhajt, SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar 14 ‘bosët’ e njohur, shkresat i përcillen Interpolit

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive
x
BREAKING NEWS

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e fortë: Maskara...

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e
x
BREAKING NEWS

Vjen lëvizja urgjente! Zgjedhja e Kryesisë së PD-së/ Rithemelimi zbardh agjendën, ja si do të mësohen emrat fitues. Berisha e Paloka do të…

Vjen lëvizja urgjente! Zgjedhja e Kryesisë së PD-së/
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi: Zgjedhja e Berishës në krye të PD atentat ndaj demokracisë, ish-kryeministri është simboli i korrupsionit, pas SHBA edhe BE pritet ta shpallë “non grata”

Brizida Gjikondi: Zgjedhja e Berishës në krye të PD atentat ndaj
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”: Kush janë ministrat më të korruptuar në qeveri, surpriza e madhe është Edi Rama, ja në çfarë vendi renditet në listë

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”: Kush janë ministrat
x

Bota

Perëndimi u irritua pas paralajmërimit të vetos turke për anëtarësimin e Finlandës në NATO, Turqia bën sot një hap pas, vjen deklarata e rëndësishme e këshilltarit të Erdoganit

Perëndimi u irritua pas paralajmërimit të vetos turke për

Turqia ka tentuar sot të zbusë tonet ndaj Finlandës dhe Suedisë pas reagimit ndërkombëtar ndaj deklaratave të Presidentit Erdogan se nuk e shihnin pozitivisht integrimin këtyre dy shteteve në NATO.

Në një reagim për New York Times, këshilltar i Erdoganit, Ibrahim Kalin është shprehur se Turqia nuk është kundër anëtarësimit të dy vendeve skandinave në NATO, por duhet sipas tij që çdo aleat të marrë në konsideratë shqetësimet për sigurinë që ka secili.

Kalin iu referua PKK-së, e cila sipas Erdoganit strehohet në Suedi. Erdogani tha dje se Turqia nuk e shihte pozitivisht anëtarësimin e dy shteteve skandinave në NATO pasi sipas tij ato strehonin organizata terroriste duke iu referuar PKK-së së kurdëve.

Kjo deklaratë nxiti shumë reagime në botë duke bërë që përmes një tjetër reagimi sot, këshilltari i Erdoganit të përpiqet të zbusë pak qëndrimet.